Як написати лист викладачеві

Як написати лист викладачеві

Особистий контакт з викладачем не завжди можливий, навіть якщо ви студент денного відділення. Поза аудиторних занять та годин очних консультацій викладач не має часу для персонального спілкування зі студентами. Однак багато питань і теми можна оперативно обговорити допомогою листування в мережі Інтернет. Особливо це актуально в тих випадках, коли ви вчитеся на заочному відділенні, перебуваєте в іншому місті або хочете звернутися до викладача, з яким знайомі особисто.

Вам знадобиться

- Доступ до мережі Інтернет;
- Електронну поштову скриньку;
- Файли для прикріплення до листа.

Інструкція

  1. Якщо ви вирішили написати лист викладачеві, використовуйте тільки електронну пошту (дізнавшись попередньо e-mail цікавить вас особи). На відміну від номера мобільного телефону, електронна адреса викладача є відкритою інформацією, яку легко знайти на сайті вузу. Більш того, на сайтах деяких вузів є навіть опція «написати лист викладачеві», тобто цей процес легалізований і автоматизований. Спроба зв’язатися з викладачем через соціальні мережі зазвичай не викликає захоплення, це можливо лише у виняткових випадках.
  2. Обов’язково зазначте тему листа: «Курсова студентки Іванової А.», «Питання за розкладом консультацій», «Тема дипломної роботи», «Експертне опитування» і т.д. Не відправляйте тільки прикріплені файли без тексту в тілі листа — це неввічливо! Повідомлення має бути невеликим за обсягом і починатися вітанням («Шановний Сергій Анатолійович», «Добрий день, Марія Юріївна!»). Далі коротко викладіть своє питання і завершите лист формальним «З повагою» або більш неформальним «Усього найкращого», після чого нижче поставте підпис (вкажіть ваше ім’я, прізвище, номер групи, факультет і вуз).
  3. Стилістика листа багато в чому залежить від того, чи знайомі ви з адресатом, наскільки формальні ваші відносини і як часто ви спілкуєтеся. Якщо ви звертаєтеся до незнайомої людини — суворо дотримуйтеся всіх вимог ділового стилю. Якщо ви пишете у викладача диплом і регулярно спілкуєтеся за допомогою електронної пошти, текст листа може бути більш неформальним (можна дозволити собі навіть пару смайликів). Однак вітання і завершальна фраза повинні бути присутніми завжди (звичайно, якщо ваші листи не представляють серію миттєвих реплік на повідомлення один одного).
  4. Можливість електронного листування хороша тим, що дозволяє викладачеві відповісти у зручний для нього час, не зустрічаючись з вами особисто. Однак є і ймовірність того, що адресат зволікатиме з відповіддю, а то і зовсім забуде про вашому повідомленні. Таке трапляється в періоди масової здачі чернеток курсових та дипломних робіт — напевно не тільки ви атакуєте електронний ящик цього викладача. Тому, почекавши 3-4 дні, можна ввічливо нагадати про себе під приводом перевірки, чи дійшло до нього ваш лист і вкладені файли. У свою чергу, своєчасно відреагуйте на отриману відповідь короткої вдячністю.

Корисні поради

В електронному листі викладачеві не використовуйте виділення кольором, жирним шрифтом, написання слів прописними буквами та інші «спецефекти».