Як написати монолог

Як написати монолог

Монолог використовується в художніх творах і в усному мовленні. Монологи звучать у формі наукових доповідей, ділових і політичних промов, від артистів з естради ми чуємо гумористичні монологи.

Інструкція

  1. Для того щоб поліпшити і розвинути свою промову, вивчіть вірші або уривки, які вам подобаються. Якщо вам трапиться книга або розповідь, написані в цікавому вам стилі, спробуйте в своєму монолозі наслідувати автору цього тексту, так ви дізнаєтеся, який саме тип мовлення підходить до вашої ситуації. Спробуйте подумки виправляти помилки мови співрозмовника, в цьому випадку, ви вже точно не допустите їх у своєму монолозі. Те ж саме виконайте і з листами, повідомленнями або текстами.
  2. При виявленні погано написаною нотатки або статті в газеті, спробуйте змінити її до більш грамотною і цікавою. Коли ви зрозумієте, що готові написати свій монолог, приступите до його створення. Перечитайте його, виправте помилки і недоліки, якщо вони є. У тому випадку, якщо помилки в тексті є, але ви не знаєте як їх виправити, відкладіть свій монолог на кілька днів. Знову перечитайте його, але вже свіжим поглядом, вам в голову можуть прийти нові ідеї щодо зміни тексту.
  3. Прочитайте ваш монолог друзям і родичам. Можливо, вони скажуть вам, що саме в тексті не так, або навпаки похвалять статтю. Попрацюйте над своєю дикцією, навіть якщо ви напишіть цікавий текст, але він буде прочитаний невиразно, вся ваша праця втратить сенс. Візьміть в рот кілька цукерок і постарайтеся виразно прочитати монолог. Ваша мова повинна бути гучною. Якщо ви живете поряд з морем, спробуйте вночі або пізно ввечері читати свій монолог на березі, намагаючись перекричати шум прибою.
  4. Коли будете підніматися на який-небудь крутий пагорб, постарайтеся вголос говорити текст монологу. Ця вправа також тренує чіткість вимови. Поспостерігайте за професійними ораторами, це можуть бути проповідники, екскурсоводи і т.д. Запишіть на диктофон свою мову і прослухайте її. Ви зможете краще дізнатися, що саме у вашій дикції і монолозі не так. Використовуйте старий і перевірений спосіб — прочитання лекції перед дзеркалом. За допомогою цієї вправи ви поліпшите не тільки свою мову, але ще міміку і жестикуляцію.