Як написати освітню програму в школі

Як написати освітню програму в школі

Вимоги до написання освітніх програм в школах розроблені і затверджені 8 років тому. З тих пір кожен педагог в курсі, як необхідно писати план діяльності на рік. Але, незважаючи на це, у вчителів постійно з’являються питання, що саме має бути відображено в цiй освітній програмі.

Інструкція

  1. По-перше, зміст такої програми має відповідати декільком параметрам. Вона повинна зачіпати питання досягнень світової і російської культури, традиції своєї країни і інших, а також програма повинна висвітлювати питання культурно-національних особливостей регіонів. Коли ви пишете освітню програму, обов’язково потрібно враховувати вік тих дітей, на яких вона розрахована. Адже для молодших класів існують одні стандарти, а для старших абсолютно інші. Бажано, щоб у плані розвитку дітей на рік були присутні пункти, присвячені додатковими освітніми програмами. Наприклад, це можуть бути соціально-педагогічне спрямування, військово-патріотичне, соціально-економічний та інші. Також вчителі повинні бути сучасними і враховувати у своїй програмі сучасні освітні технології (тобто такі, які враховують індивідуальність дітей, результативність їх шкільної діяльності та інші аспекти).
  2. Крім цього в програмі обов’язково повинні бути враховані і описані плани заходів на рік. Важливе значення в цьому розділі мають екскурсії, проведення будь-яких свят та заходів, заплановані змагання і тематичні заняття.
  3. У змісті освітньої програми не забувайте описати, які умови створені для розвитку особистості дитини, як учневі можна підвищити мотивацію до пізнання і творчості. Також педагоги у своїй праці повинні враховувати і описувати, як вони будуть забезпечувати емоційне благополуччя дитини, а також як саме вони планують пояснити і навчити дитину загальнолюдським цінностям. На вимогу Міністерства освіти Росії вчителі зобов’язані прописати в програмі, як вони припускають створювати умови для того, щоб дитина могла самовизначитися і як особистість, і як професіонал вже в школі.
  4. Також не забудьте згадати і про фізичний розвиток учнів, а саме: які заняття з фізичної підготовки ви будете з ними проводити, в якому порядку і на яких підставах можна проводити зустрічі з батьками, щоб обговорити з ними спільну тактику виховання дитини.
  5. Крім рекомендацій по внутрішньому наповненню освітньої програми є ще й цілий ряд вимог до оформлення такого документа. Так, наприклад, вона обов’язково повинна мати титульний лист, пояснювальну записку, навчально-тематичний план, зміст курсу, що вивчається, опис використовуваних методичних матеріалів та книг для додаткової освіти. І, звичайно ж, закінчуватися цей науковий вчительська праця повинен списком літератури.