Петиція може бути написана однією людиною чи колективом людей, вона містить в собі прохання до органів влади дозволити будь-яку проблему. Чітких правил написання петиції не існує, головне, щоб її текст чітко відображав суть питання.
Інструкція
- Адресуйте петицію конкретній людині — президенту країни, голові району, адміністратору сайту. Використовуйте епітети «Шановний», «Люб’язний». Петиція є проханням, у цього документа немає суворої форми, тому використання таких слів допустимо. Звертайтеся до людини по імені та по батькові.
- Опишіть суть проблеми, вирішення якої ви чекаєте від особи, до якої звертаєтеся. Викладіть, як справа йшла раніше, що відбулося (які були прийняті рішення) і як ця подія позначилася на житті або відіб’ється в майбутньому. Пошліться на дати підписання нормативних документів, які потягнуть за собою зміни. Наприклад, адміністрацією району ухвалене рішення про будівництво торгового центру на місці дитячого майданчика. За цією постановою потягнеться неможливість прогулянок з дітьми в даному районі, зміна екологічної ситуації через великої кількості транспортних засобів, освіта пробок на дорогах, вирубка великої кількості дерев.
- Напишіть, з яких причин ви вважаєте такий стан речей неможливим. Вимкніть емоції і наведіть конкретні аргументи. У ситуації з будівництвом торгового центру такими можуть бути відсутність інших дитячих майданчиків в окрузі, розташування поруч дитячої поліклініки і необхідність наявності під’їзних шляхів до неї.
- Попросіть анулювати прийняті рішення, що стосуються хвилюючого вас питання, або вплинути на ситуацію іншим способом. У число ваших вимог може бути зупинка будівництва, перенесення об’єкта в інше місце. Якщо у вас є альтернативні шляхи вирішення проблеми, сформулюйте їх.
- Зберіть підписи всіх, хто об’єднаний за територіальною ознакою, згоден з текстом петиції і брав участь в її написанні. Розшифруйте підпису. Вручіть петицію особі, якій вона адресована.