Вся робота здійснюється набагато швидше і ефективніше, якщо існує письмовий план проекту для тієї чи іншої мети. Написання такого звіту на папері (або на комп’ютері) зробить практичні завдання більш реальними і досяжними. Отже, які кроки потрібно зробити, щоб вийшов дієвий план проекту?
Вам знадобиться
- Комп’ютер;
- Писальні приналежності;
- Команда;
- Витратний матеріал;
- Грошові кошти.
Інструкція
- Визначте головну мету проекту. Сформулюйте і запишіть її в одному або двох реченнях у верхній частині вашого плану. Використовуйте для цієї мети програму Microsoft Word або щось більш складне, наприклад Microsoft Project 2007. Дайте проекту помітну назву, яка б відразу допомагало вашим співробітникам або членам команди зосередитися на опрацюванні ідеї. Наприклад, «Клієнт 2.0» може бути підходящим ім’ям для проекту, якщо він присвячений дослідженню споживачів послуг або товарів компанії.
- Виберіть безперечного лідера команди проекту. Взагалі надзвичайно важко здійснити план проекту, коли у вас немає певної людини, який буде приймати остаточні рішення. Напишіть ім’я цієї людини у верхній частині плану проекту. Нехай це буде щось на зразок «менеджер проекту Іванов С.С.». У цьому випадку не буде ніякої плутанини в учасників зборів в питанні, хто ж головний.
- Визначити покрокові завдання, які повинні бути вирішені в ході реалізації проекту. Позначте чіткі цілі. Вирішіть, хто буде відповідальним за кожне окреме завдання. Розрахуйте бюджет для кожного завдання, а також інструменти та ресурси, які будуть необхідні для її виконання. Встановіть жорсткі терміни для завершення всіх намічених цілей.
- Зафіксуйте це таким чином:
- Завдання: організація фокус-групи;
- Мета: Опитати 10 потенційних покупців. Провести платне дослідження;
- Термін: до 1 травня;
- Бюджет: 15.000 р. для оплати членів фокус-групи, 10.000 р. — Вартість витратних матеріалів;
- Додатково: конференц-зал з можливістю проведення електронної презентації;
- Відповідальна особа: Іванов С.С. - Додайте до плану проекту стовпці, які ви будете відзначати у міру його виконання. Приклади: «стадія розробки», «в процесі», «завершений». Далі просто виконайте всі вищевказані кроки на практиці.