У зв’язку зі скороченням штату організації роботодавець зобов’язаний повідомити працівників про майбутнє звільнення в письмовому вигляді. Для цього необхідно зібрати раду засновників і скласти протокол установчих зборів, а керівнику видати наказ. Кадрова служба підприємства пише для кожного співробітника повідомлення і знайомить фахівців з ним під розпис.
Вам знадобиться
Бланки відповідних документів, документи підприємства, печатку організації, документи працівника, Трудовий кодекс РФ, ручка.
Інструкція
- Якщо засновників фірми кілька, установчі збори приймають рішення про звільнення певних працівників у вигляді протоколу. Право підпису документа має голова ради засновників і секретар установчих зборів. У змісті протоколу прописується назва посади, яку вирішено скоротити, прізвище, ім’я, по батькові конкретного фахівця, що підлягає звільненню.
- Коли засновник підприємства єдиний, він приймає одноосібне рішення про звільнення працівника у зв’язку зі скороченням штату. Підписує документ директор організації, завіряє печаткою компанії.
- Перша особа фірми видає наказ на підставі одноосібного рішення або протоколу установчих зборів, присвоює йому номер та дату. Наказ підписує керівник компанії, ставить на ньому печатку підприємства, а також покладає відповідальність на кадрового працівника ознайомити з розпорядчим документом співробітника, якого слід звільнити у зв’язку з скорочення штату.
- Повідомлення про звільнення складає кадровик у двох примірниках, в шапці документа вписує прізвище, ім’я, по батькові працівника, займану ним посаду відповідно до штатного розкладу. Повідомленню присвоюється номер і дата.
- Підставою повідомлення виступає протокол установчих зборів або одноосібне рішення засновника, впишіть його номер і дату. Вкажіть причину майбутнього звільнення (скорочення чисельності працівників, скорочення штату співробітників організації). Посилаючись на статті 180 Трудового кодексу Російської Федерації, впишіть дату розірвання трудового договору з даним фахівцем. Повідомити співробітника про звільнення необхідно за два місяці до фактичної дати розірвання договору.
- Директор організації, індивідуальний підприємець ставить особистий підпис, вказавши своє прізвище, ім’я, по батькові, печатка підприємства.
- Ознайомившись з повідомленням, працівник підписує документ у відповідному полі, вписує своє прізвище, ініціали.