Як написати правильно заяву на відпустку за свій рахунок

Як написати правильно заяву на відпустку за свій рахунок

У вас виникли проблеми, які терміново потрібно вирішувати? У вас виникло бажання вирватися і просто відпочити? А на роботі вас не відпускають в трудову відпустку або чекати його ще дуже довго? Рішення є. Візьміть відпустку без збереження заробітної плати. Або, як його ще називають, відпустку за свій рахунок. Так, грошей він вам не принесе. Але іноді це дуже хороший, якщо не єдиний, вихід.

Інструкція

  1. Враховуючи, що в Трудовому договорі зазвичай немає поняття «відпустка без збереження заробітної плати», а в Трудовому кодексі Російської Федерації в главі 19 «Відпустки», це поняття зустрічається, прийнято вважати, що відпустка за свій рахунок — це вид соціальної гарантії.
  2. Згідно зі ст. 128 Трудового кодексу РФ «за сімейними обставинами та з інших поважних причин працівникові за його письмовою заявою може бути надана відпустка без збереження заробітної плати, тривалість якого визначається за угодою між працівником і роботодавцем».
  3. Таким чином, надання відпустки без збереження заробітної плати має заявний характер, тобто, лише за заявою працівника. У жодному з нормативних документів в жодній організації така відпустка не запланований.
  4. Необхідно написати заяву на ім’я керівника організації.

    У «шапці» пишемо посаду керівника та його ПІБ, а також посада та ПІБ заявника.
  5. По центру аркуша, відступивши, пишемо слово «Заява».
  6. Далі пишемо: «Прошу надати мені відпустку без збереження заробітної плати тривалістю ___ календарних днів (тут необхідно вказати кількість днів) з «____»_______ по «____»_______ 20__года (відповідно, вказуємо дати).

    Тривалість бажано попередньо узгодити з керівником організації.
  7. Відпустка за свій рахунок надається тільки за умов згадування поважних причин або сімейних обставин. Зазвичай достатньо написати «за сімейними обставинами». Пам’ятайте: керівник не може вимагати від вас надання документів, що підтверджують причину.

    Обов’язково вказуємо причину.

    «Підстава (причина ):_________________________».
  8. Під заявою ставимо дату написання і свій підпис.
  9. Форма заяву, в цілому, може носити довільний характер.

    Обов’язковою же в тексті буде лише вказівку тривалості, термінів і причин.

    Наприклад:

    «Прошу надати мені відпустку без збереження заробітної плати тривалістю 25 календарних днів через хворобу дружини з 1 по 25 лютого 2011 року.

    27 січня 2011

    Підпис ».
  10. Чекайте рішення роботодавця. Саме він приймає остаточне рішення.
  11. Як вказується в журналі «Довідник кадровика» № 5, 2010 р. у статті «Відпустка« за свій рахунок »»,

    «Відпустки без збереження заробітної плати не включаються:

    1) у строк випробування, встановлений при прийомі на роботу;

    2) у місячний строк з дня виявлення дисциплінарного проступку, протягом якого може бути застосоване дисциплінарне стягнення;

    3) у місячний термін з дня отримання мотивованої думки виборного органу первинної профспілкової організації, протягом якого роботодавець має право розірвати трудовий договір з працівником, який є членом професійної спілки;

    4) у розрахунковий 12-місячний період при обчисленні середньої заробітної плати відповідно до ст. 139 ТК РФ;

    5) у страховий стаж, необхідний для призначення трудових пенсій ».
  12. Знайте: вас не можуть звільнити в той час, поки ви будете у відпустці без збереження заробітної плати, допомога по тимчасовій непрацездатності за час перебування у відпустці за свій рахунок не призначається. Тобто, одночасно піти у відпустку без збереження заробітної плати і на лікарняний не вдасться.