Найчастіше розмір заробітної плати — це головна мотивація співробітника. Але що робити, якщо з якихось причин вона вас не влаштовує? Вести переговори з начальством!
Інструкція
- Насамперед пам’ятайте, що йти до боса з проханням збільшити вам заробітну плату потрібно тільки після того, як у вас буде достатньо вагомих аргументів.
Наприклад, ви можете говорити про підвищення зарплати в тому випадку, якщо у вас збільшився коло обов’язків, збільшився обсяг роботи, ви значно підвищили свою кваліфікацію або ж ваша нинішня зарплата нижче ринкової. - Яким би вагомим аргумент не був, не варто приходити в кабінет начальника з питанням про зарплату, якщо фірма не виконала річний план або не виграла тендер. Дочекайтеся сприятливого моменту. Це може бути вдало зданий проект, в якому ви брали безпосередню участь, поліпшення фінансових показників і т.д.
- Коли знайшовся привід заговорити про підвищення заробітної плати, починайте вести переговори. Робити це потрібно акуратно. Якщо ви не витримуєте розмови з начальством на такі «делікатні» теми, викладіть своє прохання та її обгрунтування на папері. Можна зробити це у вигляді заяви. Під час його написання ви зможете структурувати аргументи і подати їх у вигідному світлі.
Не потрібно розповідати історії про те, що вам не вистачає грошей. Начальник може подумати, що ви просто-напросто «тисніть на жалість».
Підвищення зарплати вам збільшить витрати компанії, тому при розмові потрібно довести, що ви здатні принести більше прибутку.
Варіант «не підвищите зарплату, піду до конкурентів», в принципі, можливий. Але у вас повинен бути шлях до відступу в результаті неприємного результату. Крім того, якщо зарплату після такого ходу вам підвищать, то довіряти стануть значно менше.