В інтернеті можна знайти програми практично на всі випадки життя. Але в тому випадку, якщо виникає потреба в вузькоспеціалізованої програмі, залишається два варіанти — замовити її професійному програмістові або спробувати написати самостійно.
Вам знадобиться
— середа розробки Borland C + + Builder або Borland Delphi;
Інструкція
- Написати просту програму може навіть людина, абсолютно не розбирається в програмуванні. Зрозуміло, для цього доведеться опанувати деякими навичками і знаннями. Головне достоїнство самостійного написання програми в тому, що ви зможете створити саме той софт, який вам потрібен.
- Для написання програми вам буде потрібно середу розробки. Виберіть Borland C + + Builder або Borland Delphi. Обидві програми створені компанією Borland, практично повністю ідентичні по інтерфейсу і відрізняються тільки використовуваним мовою програмування — у першому випадку це C + +, в другому Delphi.
- Яка мова вибрати? У кожного з них є свої переваги, проте C + + можна назвати більш професійним, так як саме на ньому пишуться багато додатків під Windows. З іншого боку, Delphi більш простий, його код візуально більш зрозумілий. Тому просто порівняйте приклади коду цих мов і виберіть той, що вам більше сподобається.
- Скачайте та встановіть вибрану середу програмування, саме в ній ви будете створювати код своєї програми. Про те, як користуватися продуктами від компанії Borland, почитайте у навчальній літературі. Спочатку вивчіть інтерфейс програми, повторіть кілька навчальних прикладів — наприклад, створення простого текстового редактора і медіаплеєра. І тільки після цього, опанувавши азами програмування, переходите до створення власної програми.
- Створення програми почніть з визначення алгоритму її роботи. Ви повинні докладно і покроково розписати, що повинно робити ваше додаток. Тобто — взяти звідти-то такі-то дані і зробити з ними те-то і те-то. Врахуйте, що від правильності алгоритму буде залежати правильність роботи програми. Алгоритм слід оформити у вигляді блок-схеми.
- Якщо в процесі розрахунків якийсь етап багаторазово повторюється, винесіть його в готельний цикл, програма буде звертатися до нього в міру потреби. Наприклад, замість ста повторень ділянки коду ви напишете його всього один раз, але програма звернеться до нього сто разів. Оптимізуючи код подібним чином, ви зменшите його розмір і прискорите роботу програми.
- Обов’язково робіть в тексті програми пояснення, без них ви через пару місяців будете насилу розбиратися у власному коді. Коментарі при компіляції програми вирізаються, тому не впливають на її розмір.
- Ретельно продумайте інтерфейс програми, він повинен бути простий, зрозумілий і зручний. Намагайтеся дотримуватися принципів розташування елементів управління, традиційних для програм під Windows. Це дозволить будь-якій людині інтуїтивно зрозуміти, як працювати з вашим додатком.
- Готову програму протестуйте, при цьому обов’язково виконуйте всілякі некоректні дії. Якщо програма видає помилку і зависає, змініть її, включивши в код обробку даної помилки. Програма завжди повинна знати, що їй робити у випадку тих чи інших дій користувача. Остаточний варіант програми стисніть пакувальником для зменшення її розмірів.