Критика — справа складна. Найчастіше рецензії вирішували подальшу долю творів, і навіть сама геніальна авторська робота могла «канути в лету» через негативні рецензії. Так, слово рецензента часом впливає на популярність самого твору.
Вам знадобиться
Здатність аналізувати.
Інструкція
- Читайте рецензованих твором. Якщо це книга — прочитайте, фільм — подивіться. Щоб рецензія була актуальною, твір має бути новинкою. Якщо ви, наприклад, зупиніть свій вибір на романі Булгакова «Майстер і Маргарита», ваша рецензія буде не нова, так як його вже обговорили все, про нього вже давно склалася суспільна думка. Але, якщо ви все-таки вибрали класику — про новий погляд на неї.
- Вкажіть бібліографічний опис твору. Це автор, назва, рік випуску, видавництво, мову. Додайте короткий переказ. Уникайте зайвих подробиць. Це буде нецікаво і недоречно. Все це ви можете писати в чіткій послідовності, сухо і коротко, а можете і у вільній формі. .
- Поділіться своїм враженням. Подобається — не подобається, чому. Далі здійсните критичний розбір або повноцінний аналіз тексту, а саме: сенс назви та чи відображає воно ідею твору. Проаналізуйте форму твору та його зміст. Розкажіть про особливості композиції та стилі письменника. Висловіться і про майстерність автора у зображенні героїв, характерів. Можете приділити особливу увагу якомусь окремому герою, якщо він яскравий і цікавий.
- Дайте обгрунтовану оцінку твору і поділіться особистими роздумами про основну думки твору та актуальності теми. Ваше авторське «я» може проявлятися активно й емоційно. Головне, висловіть своє ставлення до прочитаного, думка підкріпіть глибоким і аргументованим розбором. Намагайтеся бути об’єктивним, повноцінний і зважений аналіз — основа рецензії.
- Вкажіть місце твору в контексті свого часу і сучасності. Чи є схожі твори, ніж воно унікальне, чи відображає свою епоху, і як воно в неї вписується.