Резюме — це якась візитна картка при пошуку роботи. Як правило, саме воно є першим кроком до знайомства з роботодавцем, який оцінює ваші здібності згідно з написаним. Тому дуже важливо правильно й чітко скласти його.
Інструкція
- Пам’ятайте, що резюме має бути коротким, але в теж час мати повну інформацію про вас. Багато роботодавців переглядають дані документи побіжно, саме тому ви повинні зацікавити його, зробивши акцент на головні моменти.
- Резюме не повинно бути більше аркуша А-4, розкрийте у ньому тільки важливі на ваш погляд досягнення. Краще акцентувати увагу на ті, які будуть впливати на бажану посаду. Тобто якщо ви влаштовуєтеся бухгалтером, не варто в подробицях описувати результати, яких ви досягли, працюючи на посаді консультанта в парфумерному магазині, наприклад.
- Перше, що необхідно вказати в резюме — це свої дані, причому прізвище, ім’я та по батькові повинні бути написані повністю. Нижче вкажіть бажану посаду, при цьому постарайтеся, щоб її назва збігалося з тим, що вказав наймач. Тобто якщо ви посилаєте резюме на посаду «бухгалтер», не варто в «візитною карткою» узагальнювати професії і писати «економіст».
- Що стосується координат, то їх теж напишіть. Краще вказувати ті, за якими з вами можна зв’язатися в першу чергу. Тут не обов’язково інформувати роботодавця про всі ваші контакти, зокрема, домашню адресу зовсім недоречний.
- Після цього заповніть інформацію про освіту. Пам’ятайте, що цей блок не повинен бути перезавантажений даними, тобто не варто писати розгорнуте назву інституту, досить просто вказати абревіатуру. Також вкажіть період навчання і спеціальність.
- Нижче вкажіть досвід роботи. Як правило, заповнювати цю інформацію потрібно у зворотному хронологічному порядку, тобто, починаючи з останнього і закінчуючи першим. Спочатку напишіть посаду, потім найменування організації, дату початку роботи і дату її завершення, в кінці можете коротко описати ваші обов’язки.
- У резюме ви можете вказати такі особисті відомості, як дату народження, наявність неповнолітніх дітей, сімейний стан, національність та інші. До блоку «Хобі» віднесіть такі захоплення, як література, мистецтво.
- Потім перейдіть до опису особистих якостей і навичок. У цьому блоці вкажіть такі пункти, як знання комп’ютера, іноземних мов, наявність водійських прав.
- Пам’ятайте, що резюме повинно містити лише достовірну інформацію, придумавши якості, якими ви не володієте, не сподівайтеся на успіх, адже менеджери з персоналу, як правило, дуже добре розбираються в людях, обман ні до чого доброго не приведе.