Реклама — один з ефективних методів пошуку нових клієнтів і найважливіший маркетинговий хід. Рекламний ролик на радіо чи ТБ повинен привертати увагу потенційних клієнтів, за короткий час знайомити їх з продуктом і стимулювати до покупки.
Інструкція
- Чітко сформулюйте технічне завдання, перетворіть розпливчасті побажання в структурований список вимог до ролика, який вийде в результаті.
- Випишіть всі дані про фірму, якій належить рекламований товар. Складіть список всього, що пов’язано з фірмою і товаром: назва, унікальні функції, торгові марки, координати, знижки, рівні цін і так далі. З цього переліку об’єктів виділіть те, що належить згадати будь-яким чином в ролику, тобто те, на що необхідно звернути увагу цільової аудиторії. Якщо таких об’єктів буде занадто багато, виберіть один або два найбільш пріоритетних. Слухове сприйняття не так розвинене, як зорове. До того ж ролик не повинен бути перевантажений інформацією через часових рамок.
- Визначте, яке завдання ви повинні виконати, рекламуючи обраний в першому кроці об’єкт. Завдання може бути одна з чотирьох. Позиціонування (зробити об’єкт відомим, зрозумілим, сформувати оцінку слухача з приводу об’єкта, привернути до нього увагу або змусити клієнта запам’ятати об’єкт). Налаштування від конкурентів (переключити увагу клієнтів з конкуруючого об’єкта на ваш або виділити його з інших). Створення іміджу (підтвердити вже наявний імідж, поліпшити його або дати клієнтам нові позитивні асоціації). Контрреклама (виправити негативну думку клієнтів про об’єкті).
- Сформулюйте, що радіослухачі або глядачі повинні зробити або подумати після того, як вони прослухають або переглянуть ролик, і що вони повинні розповісти про об’єкт своїх знайомих. Виберіть цільову аудиторію, тобто визначте, до яких колам повинні належати слухачі чи глядачі та їх знайомі.
- Подумайте, який стереотип пов’язаний з тим дією, якого ви домагаєтеся від клієнтів. Наприклад, шум морського прибою буде доречний, якщо ви хочете, щоб клієнт розслабився. Обіграйте цей стереотип у сценарії.
- Підберіть інструменти аудіоролика або відеоролика: звуки, музику, голоси — і напишіть рекламний текст.