Як написати шкільний твір

Як написати шкільний твір

Напевно, самим страшним і складним завданням з російської мови та літератури для школяра є твір. Це робота, яка забирає багато часу, викликає безліч питань, але не має єдино правильних відповідей. Шкільні твори представляють собою розкриття заданої теми в певному обсязі у вільній формі. Життя учням полегшують збірники творів і інтернет, де можна скопіювати чужі праці. Але таким чином ви не зможете навчитися писати самостійно, що стане в нагоді на іспитах.

Інструкція

  1. Якщо потрібно написати твір по якомусь твору, уважно прочитайте його, приділяючи особливу увагу тим частинам, які відносяться до теми. Після цього сформулюйте свою думку з питання, піднятого в назві, — це буде теза вашої роботи, виведення її головної частини. Прочитайте кілька інших творів із збірок кращих шкільних творів, щоб ознайомитися з іншими точками зору. Ні в якому разі не переписуйте їх або фрагменти з цих праць — вони потрібні, щоб охопити тему з усіх боків і розвинути свою думку. Зробіть висновки, подивіться, чого не вистачає вам для вираження думки, запишіть ваші ідеї на папері.
  2. Зробіть план твори. Він має складатися із вступу, основної частини і висновку. Розбийте головну частину на кілька етапів. Наприклад, якщо тема шкільного твору «Конфлікт у п’єсі Грибоєдова« Лихо з розуму », то весь обсяг можна розділити на такі підтеми, як громадський, любовний конфлікт і конфлікт поколінь. Кожну з цих частин теж можна розбити: зміст, будова конфлікту, його актуальність у наші дні. Поставте питання, на які потрібно відповісти у творі (Який конфлікт є головним? Чому суспільний конфлікт має актуальність у наш час? Як висловлено ставлення автора?). Питання повинні відповідати темі, а відповіді на них привести до доказу вашої тези.
  3. Підберіть відповідний епіграф до твору. Напишіть роботу на чернетку, слідуючи плану і відповідаючи на поставлені запитання. У вступі уявіть загальні відомості про проблему, опишіть її важливість, у висновку зробіть висновок, виходячи з основної частини. Дотримуйтесь послідовність в написанні, дотримуйтесь логіці. Перевірки факти — в роботі не повинно бути таких помилок. Обов’язково приводите свої особисті оцінки, свою точку зору. Використовуйте один стиль викладу. Намагайтеся вживати нові слова, різні синтаксичні конструкції, не пишіть дуже простими реченнями.
  4. Перевірте написане, переконайтеся у відсутності орфографічних, граматичних, пунктуаційних помилок. Прочитайте роботу ще раз, доведіть її до розуму, прибравши зайве або додавши нову інформацію. Перепишіть на чистовик і ще раз перевірте.

Корисні поради

Головне при написанні твору на іспиті — не хвилюватися. У спокійному стані згадайте все, що знаєте по темі, запишіть тезу і приступайте до роботи.