При направленні резюме в серйозну компанію завжди бажано додати до документа супровідний лист. Така пояснювальна записка містить звичайно відомості, які з різних причин не знайшли відображення в основному документі. Дійсно, стандартний формат резюме не завжди здатний вмістити значущі дані претендента, які можуть продемонструвати зацікавленість у тій чи іншій вакансії.
Інструкція
- Якщо ви направляєте основне лист або резюме електронною поштою, оформіть супровідний лист окремим файлом і прикріпіть до відправлення. Більш ефектний вигляд супровідного листа додасть, звичайно ж, окремий бланк, що містить реквізити, текст і власноручний підпис. Контактні дані при цьому вкажіть як в основному, так і в супровідному документі.
- При складанні супровідного листа особливу увагу приділіть того, щоб продемонструвати, що ви якнайкраще підходите на дану посаду. Якщо резюме містить перелік раніше займаних професійних позицій, то в супровідному документі постарайтеся відобразити про себе те, що ховається за «вірчими грамотами». Враховуйте, що в першу чергу роботодавець звертає увагу саме на супровідний лист, а не на регалії, зазначені в резюме.
- При написанні тексту листа будьте короткими, але гранично змістовними. Уникайте порожніх і загальних фраз, не несучих значимої інформації. Оптимальний розмір супровідного листа — одна сторінка тексту, надрукованого легко сприйманим шрифтом.
- У листі вкажіть посаду (позицію), на яку ви претендуєте або мають намір претендувати в подальшому. Коротко розкажіть про свою освіту. Опишіть, чому саме ця компанія залучила вашу увагу. Роботодавець при читанні листа повинен зрозуміти, що ви витратили час на вивчення компанії і конкретної пропозиції.
- У короткій формі змалюйте ті знання, вміння і навички, які, на вашу думку, дозволять вам якісно виконувати обов’язки з даної посади. Згадайте про риси характеру, які також дозволять вам ефективно діяти в рамках досягнення колективних цілей, що стоять перед компанією.
- Переконайтеся, що текст не містить граматичних і стилістичних помилок. Перевірте, чи правильно ви вказали ім’я роботодавця і найменування компанії. Прикрі неточності здатні миттєво зіпсувати враження про вас. Перш ніж відправити супровідний лист, дозвольте ознайомитися з ним комусь із близьких і зацікавлених у вашому успіху осіб, це дозволить отримати об’єктивну оцінку вашої творчості.