Як написати супровідний лист до резюме

Як написати супровідний лист до резюме

Багато хто з нас стикаються з труднощами при написанні супровідного листа до резюме. З одного боку, воно не повинно повторювати резюме, з іншого — в ньому потрібно вказати найважливіші відомості. Крім того, у супровідному листі варто вказати інформацію, яка має значення для роботодавця, але не вміщається в рамки резюме.

Інструкція

  1. Сьогодні супровідний лист — обов’язкова частина резюме. В ідеалі воно повинно бути таким, щоб роботодавцю захотілося зв’язатись з вами як можна швидше, навіть не читаючи ваше резюме. Іноді саме так і відбувається, оскільки менеджери з персоналу проводять первинний відбір на базі супровідних листів, відсіваючи невідповідних кандидатів і перезванівая підходящим відразу після прочитання супровідних листів.
  2. У супровідному листі важливо звернутися до конкретної людини — менеджеру з персоналу компанії, в яку ви відправляєте резюме, або хоча б до самої компанії, якщо конкретна особа, до якого можна звернутися, в вакансії не вказано. Тобто, супровідний лист повинен починатися зі слів «Шановна Марія» або «Шановна компанія» Вилка і ложка «.
  3. Варто повідомити, звідки ви дізналися про вакансії (якщо тільки ви не відправляєте резюме безпосередньо з сайту з пошуку роботи) і перейти до позначення позиції, на яку ви претендуєте, та опису своїх професійних навичок, досвіду і досягнень, які, на вашу думку, могли б знадобитися на даній позиції. Роботодавцям подобається, коли кандидат володіє інформацією про їх компанії і пише, що хоче працювати саме у них. Проте висловлювати своє бажання варто стримано, лестощі може відлякати. Також не слід демонструвати в супровідному листі надмірні амбіції, наприклад, кандидату на посаду помічника юриста краще не писати, що через два роки він планує увійти до ради директорів компанії. Краще зробити упор на те, що завдання, описані у вакансії, дуже цікаві для вас, і що ви готові з успіхом їх вирішувати.
  4. Не варто описувати свій професійний шлях занадто довго. У супровідному листі в принципі має бути 2-3 абзаци, не більше. Добре написати пару пропозицій про свої особисті якості. Тут краще проявити індивідуальність і не писати стандартне «працездатний, стресостійка». Задумайтесь — що вам дійсно допомагає в роботі?
  5. Наприкінці листа не забудьте залишити свій телефон і e-mail. Лист можна закінчити фразою про те, що більш повно ви зможете розповісти про себе на співбесіді.