Триллер сьогодні є одним із самих затребуваних жанрів популярної літератури. Він може містити в собі елементи детективу, бойовика, фантастичного чи пригодницького роману, а дія може відбуватися в будь-якій точці Землі в минулому, сьогоденні або майбутньому. Найголовнішою характерною рисою трилера є закручений сюжет, який тримає читача в напрузі з першої до останньої сторінки.
Інструкція
- Проведіть невелике дослідження, щоб визначити, які трилери користуються успіхом у публіки в даний час. Вивчіть полиці книжкових магазинів, де представлена подібна література. Прочитайте обговорення нових трилерів на форумах в мережі інтернет. Подумайте над тим, яка тема залишається незачепленою сучасними письменниками трилерів, але могла б бути цікава читачам.
- Пам’ятайте, що головною рушійною силою драматичного твору, а трилер, безсумнівно, можна назвати драмою, є конфлікт. Книга починається з виникнення нового конфлікту або загострення старого, а розв’язка є його дозволом. Конфлікт може існувати між головним героєм і суспільством, між головним героєм і його ворогом, між головним героєм і його совістю і т.д.
- Створіть яскравих персонажів. Заведіть файл на кожного героя своєї книги, де ви запишіть не тільки його ім’я, вік, професію і загальний опис зовнішності, але і його улюблені фільми або книги, ставлення до релігії, шкідливі звички і т.д.
- Намагайтеся розбити сюжетну лінію на окремі захоплюючі сцени, більш-менш рівномірно розподіливши їх протягом всього твору. Тримайте читача в напрузі, не розкривайте загадку до кінця, а лише показуйте окремі фрагменти мозаїки. Втім, тут важливо не перемудрувати. Якщо ваш триллер буде надто заплутаним, з безліччю невирішених таємниць і натовпами загадкових персонажів, швидше за все, він не буде користуватися великим попитом.
- Напишіть яскраві, живі діалоги. Намагайтеся, щоб розмови ваших персонажів максимально схожі на мову живих людей. Не нехтуйте використанням сленгових словечок і виразів. Хорошим художнім прийомом вважається жарт, вміло вжита після розв’язки драматичного моменту. Ні в якому разі не списуйте жарти зі збірки анекдотів — рідкісні читачі цінують гумор, що був у вжитку. Пам’ятайте, що діалоги не повинні превалювати над дією.
Корисні поради
Закривши всі сюжетні лінії, залиште в кінці вашого трилера можливість для продовження з тими ж героями і, можливо, тими ж лиходіями. Якщо ваша книга буде мати успіх, ви зможете написати сиквел цієї історії.