Твір-казка — це найбільш важкий вид письмового творчості, адже дитині необхідно зробити роботу не за певним твором, у якому вже відомі герої, і досить тільки описати своє ставлення до них, а самому виступити в ролі автора.
Інструкція
- Перед тим, як приступити до роботи, необхідно ретельно обміркувати тему твору-казки. Кожне слово, яке буде вказано в темі роботи, повинна мати своє значення.
- Потрібно подумати, про що саме буде написано в цьому творі. Можна використовувати вже відомих казкових героїв, помістивши їх у нову, придуману вами ситуацію, це найбільш легкий спосіб, адже і персонажі і їхні характери вже відомі. А можна самостійно придумати героїв, але в цьому випадку, розкриття їхніх характерів потрібно буде приділити особливо пильну увагу.
- Тепер потрібно продумати основну думку твору, яку ви хочете розкрити в цій роботі і донести до читача, за допомогою вигаданих вами або вже відомих героїв, і скласти план.
- Написання твору-казки вимагає послідовності викладу, тобто не можна перескакувати з однієї думки на іншу, не закінчивши розпочатого міркування.
- Вам потрібно зробити підбір правильних образних слів і виразів. Під час написання роботи необхідно уникати повторів одних і тих же слів і словосполучень.
- Твір-казка на увазі не тільки опис певного сюжету і образів героїв, тут потрібно розкрити ваше ставлення до того, що ви описуєте.
- На завершення роботи необхідно зробити висновки.
- Після закінчення роботи твір потрібно уважно перечитати, щоб переконатися, що в ньому повністю розкрита тема, використані усі пункти плану. Якщо ви виявите місця, в яких пункти плану чи основна думка розкриті не достатньо, їх потрібно доповнити.
- Так само необхідно звернути увагу на стиль твору-казки, він повинен бути єдиним, і перевірити, наскільки вдало виражені думки, внісши необхідні виправлення, якщо це буде потрібно.