Якщо вам пред’явили позов, а ви вважаєте його невмотивованим, то подайте заперечення на позов — це письмовий документ, в якому ви викладете свої контраргументи на пред’явлені до вас вимоги. Заперечення на позов не збуджує самостійного судочинства. Воно є конкретною реалізацією права відповідача на захист своїх прав та інтересів, допомагає суду визначити суть спору і, отже, правильно вирішити справу по суті.
Інструкція
- У запереченні обов’язково вкажіть відомості про позивача і відповідача та їх адреси; вкажіть, по суті яких вимог пред’являєте заперечення і на які докази ви спираєтесь; приведіть перелік доданих документів.
- Вкажіть номери телефонів, факсів та інші відомості, які необхідні для швидкого і правильного розгляду справи. Прикладіть до заперечення документи і докази, які підтверджують вашу позицію.
- Відішліть або віддайте завленіе в письмовому вигляді до суду, який розглядає позов, разом з документами, що підтверджують ваше право на дану дію.
У запереченні можете заявити якесь клопотання, що відноситься до процесу. Якщо не хочете затягнути розгляд, то надайте заперечення своєчасно, це заощадить ваш час і кошти. - Документ підписуєте або ви, або ваш представник на підставі довіреності. Пам’ятайте, що ви повинні докласти до заперечення довіреність, яка підтвердить повноваження вашого представника.
- Крім усього іншого, заперечення не є обов’язковим документом, а скоріше бажаним.
Для того щоб ваш відгук спростував позицію іншої сторони, детально проаналізуйте позовну заяву, правильно оціните ставлення сторін до предмету позову з правової точки зору, приведіть такі аргументи, які спростовують позов.