Як написати запрошення на весілля


 

У колишні часи запрошення на весілля складалися у відповідності зі строгими традиціями і правилами, які неухильно дотримувалися. В даний час, звичайно, теж існують певні стереотипи в їх оформленні. Але все ж і в стилі написання, і в оформленні ви можете відчувати себе цілком вільно, щоб проявити свій смак і індивідуальність.


Інструкція

  1. Думаючи про оформлення запрошень на весілля, візьміть до уваги, що вони, як правило, виконують три основні функції: це знак уваги до тих людей, яких ви хочете бачити на своєму торжестві, інформація про місце і час одруження, а також стильна, красива штучка , яку можна зберігати довгі роки, як пам’ять. Відповідно до цих функцій і слід робити запрошення.
  2. Виберіть одну з різновидів запрошень. Це може бути звичайна листівка з наполовину надрукованим у друкарні стандартним текстом. В цьому випадку ви просто впишете туди необхідну інформацію: імена, дату, місце проведення весілля, адреси.
  3. Можете також замовити більш вишуканий варіант запрошень за індивідуальним проектом. Вони виконуються з різних матеріалів і прикрашаються стрічками, намистинками, вишивкою, бісером, пір’ям і т.д. Якщо вони будуть виконані саме так, то має сенс написання тексту доручити професійному каліграф.
  4. Запрошення можна скласти у вигляді телеграми або листа, карти місцевості, театральної програмки, ліцензійної угоди або замітки у газеті. А якщо ваші друзі — просунуті користувачі інтернету, то може підійти і варіант електронної листівки-запрошення. Тільки переконайтеся, що вона потрапила за адресою та прочитана.
  5. Ви можете відійти від традиційних запрошень взагалі, придумавши їх у вигляді шоколадних фігурок, блюдечок, корон, шовкових носових хустинок, шкатулочек і т.п. Для такої «листівки» підійдуть дерево, шкіра, тканина, глина та інші матеріали. Можна текст запрошення зробити «говорить» або у вигляді відеофайлу, записавши його на диск і відправивши людям (головне, щоб вони мали можливість його відкрити). Все залежить від вашого бажання і фінансових можливостей.
  6. Текст і стиль написання запрошувальній листівки узгодьте з рідними і близькими. Вона виявиться найбільш вдалою, якщо буде «затверджено» різними людьми.
  7. Якщо ви запрошуєте на ваше торжество кількох членів сім’ї, немає необхідності відправляти листівку кожному з них. Досить відправити одну, вказавши в ній імена всіх запрошених.
  8. Доповнити текст можна цікавим епіграфом на ваш розсуд. Любите класику — процитуйте рядки з якогось вірша, подобається гумор або мудрі вислови — шукайте афоризми. У формі вірша можна виконати і весь текст запрошення, якщо ви володієте такими здібностями самі або замовите це фахівцеві.
  9. Потрібний текст складайте уважно і пишіть акуратно і без помилок. Буде краще, якщо текстів буде як мінімум два — один, класичний і більш суворий — для родичів і офіційних осіб, другий — дотепний і веселий варіант — для друзів і приятелів нареченого і нареченої.
  10. Якщо є необхідність, в запрошенні не забудьте також вказати дрес-код або натякнути на будь особливий стиль святкового вечора, щоб запрошені могли правильно зорієнтуватися у виборі одягу.
  11. За етикетом весільні запрошення запечатуються в два конверти. На верхньому повинен бути написаний від руки зворотну адресу, а на внутрішньому — прізвище запрошених. Другий конверт заклеювати не потрібно, а вкладіть його лицьовою стороною до клапана верхнього конверта.