Багато хто не знає про те, що писати заяву на роботу зовсім не обов’язково. Справа в тому, що стаття 65 Трудового кодексу РФ не відносить заяву на роботу до переліку документів, необхідних для укладення договору. Незважаючи на це, у багатьох організаціях просять написати заяву на роботу при працевлаштуванні. Законодавство це не забороняє. І хоча офіційно встановленої форми такої заяви не передбачено, проте, дамо кілька порад про те, як написати заяву на роботу.
Інструкція
- Якщо вам видали типовий бланк заяви, де основні фрази вже надруковані і залишено місце під особисті дані, то проблеми з його наповненням, швидше за все, не виникне. Однак якщо перед вами лежить чистий аркуш, починайте писати заяву з наступного шапки. У правому верхньому куті пишіть стовпчиком дві перші строчки: «Директору (назва організації, ПІБ керівника)». На наступному рядку — ваші ПІБ повністю у родовому відмінку, нижче — ваше місце проживання (прописка).
- Нижче по центру рядка — слово «заява» з маленької літери. Відступаємо вниз ще рядок і пишемо: «Прошу прийняти мене на роботу на посаду (вказується посада згідно зі штатним розкладом)».
- Під текстом ставимо число написання заяви та підпис.
- Перевіряємо текст на помилки і порівнюємо із зразком.
Директору (назва організації)
(П.І.Б. керівника)
(П.І.Б. працівника повністю)
Проживає за адресою ___________
заяву.
Прошу прийняти мене на роботу на посаду _________.
(Число) (підпис працівника) - До заяви додаються такі документи, необхідні для оформлення трудового договору (стаття 65 ТК РФ):
• паспорт;
• трудову книжку;
• свідоцтво державного пенсійного страхування;
• документи військового обліку;
• документ про освіту.
Корисні поради
Якщо ви влаштовуєтеся на роботу вперше, то необхідність оформлення трудової книжки та страхового пенсійного свідоцтва, роботодавець візьме на себе.