Усі працюючі громадяни, які отримують дохід у Російської Федерації, так чи інакше платять податок на свої доходи. Відрахування бувають обов’язкові і здійснювані з ініціативи роботодавців або самих працівників. Основний вид обов’язкових відрахувань називається ПДФО — податок на доходи фізичних осіб. Він обчислюється відповідно до глави 23 Податкового Кодексу РФ. Періодом, за який нараховується ПДФО, є календарний рік.
Інструкція
- Податок на доходи розраховується та сплачується так званими податковими агентами (організаціями та підприємцями), утримується і перераховується до бюджету щомісячно при виплаті заробітної плати чи інших видів доходів.
- Також податком обкладаються: доходи, отримані від здачі в оренду будь-якого майна, від реалізації якої-небудь нерухомості; пенсії та стипендії; компенсації (відрядження, витрати при використанні в службових цілях особистого авто), якщо вони виплачуються понад установлені норми; подарунки вартістю понад 4000 рублів.
- Розмір ПДФО залежить від виду доходу, який ви отримуєте:
- За ставкою 35% оподатковується вартість будь-яких призів і виграшів, в сумі своїй перевищує 4000 рублів;
- За ставкою 30% оподатковуються доходи тих осіб, які не є в РФ податковими резидентами;
- За ставкою 13% всі види доходів (зарплата, премії, надбавки), які не підпадають під «інші»;
- За ставкою 9% оподатковуються доходи у вигляді дивідендів. - Від оподаткування звільняються такі види доходів:
- Державні допомоги (крім тимчасової непрацездатності);
- Компенсаційні виплати: безкоштовне надання житла і компослуг, відшкодування шкоди здоров’ю або інше грошове відшкодування, а також звільнення та ін;
- Аліменти;
- Одноразова матеріальна допомога: вона може бути пов’язана з надзвичайними обставинами, наприклад, смертю кого-небудь з членів сім’ї; у зв’язку з отриманим збитком від терактів 9на території Росії); повна або часткова компенсація коштів за путівки до санаторно-курортних та оздоровчо-профілактичні установи (розташовані на території Росії).