Нарахування середньої зарплати потрібно при оплаті соціальних допомог, відрядження, інших виплат, передбачених чинним трудовим законодавством. Для розрахунку слід керуватися змінами статті № 139 Трудового кодексу РФ, постановою Уряду № 922, Федеральним законом № 90. Положення № 213, за яким проводилися нарахування раніше, втратило свою силу.
Вам знадобиться
— калькулятор або програма «1С Зарплата і кадри».
Інструкція
- При будь-якому вигляді нарахування середньої заробітної плати необхідно порахувати загальну суму заробітку за 12 або 24 місяці. У розрахунку загальної суми враховуйте тільки зароблені суми і матеріальну винагороду, виплата якого вказана у внутрішніх правових актах підприємства і носить постійний характер.
- У загальній сумі заробітку не враховуйте соціальні виплати і матеріальну допомогу, видану співробітнику. Наприклад, оплата за лікарняний лист, матеріальна допомога, будь-які компенсаційні виплати, інші види нарахувань в загальну суму заробітку не включайте.
- Для нарахування середнього заробітку, передбаченого законом, складіть всі суми, які заробив співробітник за 12 місяців, розділите на кількість місяців у розрахунковому періоді, в даному випадку на 12 і на середню кількість робочих днів, на 29,4. До внесення змін ділити суму потрібно було на 29,6.
- Щоб оплатити соціальні посібники, складіть всі зароблені суми за 24 місяці, розділіть на число календарних днів у розрахунковому періоді, на 730. Результат помножте на число днів, що підлягають оплаті. Якщо стаж співробітника менше 6 місяців, оплату робите з мінімального розміру оплати праці.
- Співробітникам, які не відпрацювали 24 місяці, але мають стаж більше 6 місяців, нарахування проводите виходячи фактичних сум, які вони заробили, ділите на фактично відпрацьований кількість календарних днів. Якщо розрахунок показав, що суми нижче МРОТ, нараховуйте посібник виходячи з МРОТ.
- Середній заробіток для оплати компенсації за невикористані дні відпустки проводите за колишньою схемою. Складіть всі суми за 12 місяців, з яких ви вираховували 13% податку, розділіть на кількість робочих днів з розрахунку, що робота проводилася по шестиденному тижня, незалежно від того, який графік застосовувався на практиці. Результат помножте на кількість днів, що підлягають оплаті.