Всі ми під небом ходимо, і ходимо ми по землі. Звичайній людині, тобто фізичній особі, податок на цю саму землю розраховувати не доводиться — за нього це зробить Податкова Служба. А юридичні особи, в тому числі індивідуальні підприємці, будуть здивовані нарахуванням і сплатою земельного податку, якщо земля використовується ними у підприємницькій діяльності.
Інструкція
- Якщо ви є власником землі, землевласником чи землекористувачем, тоді щорічна сплата цього податку ставиться вам в обов’язки.
Для початку визначте об’єкт — це може бути земельна ділянка, його частину або земельна частка, що знаходиться у власності, володінні або користуванні. - Далі вам необхідно дізнатися кадастрову вартість земельної ділянки на 1 січня поточного року і його площа. За цією інформацією зверніться до документа на землю. Так само можете отримати відповідь безкоштовно в Управлінні Єдиного Державного Реєстру. Якщо ви володієте тільки часткою землі, то база для оподаткування вважається відповідно до розміру частки.
- Дізнатися, по якій податковій ставці обкладається земля у вашій місцевості. Кожен муніципалітет має свій нормативно-правовий акт, що визначає термін сплати і ставку податку, хоча ставка все одно не може бути нижче максимальних цифр, прописаних в Податковому Кодексі. Про розмір ставок дізнайтесь у податковій.
- Помножте кадастрову вартість ділянки або частки на податкову ставку — це і є сума податку.
Враховуйте податок на землю в поточному звітному періоді, тобто на 31 грудня поточного року, а сплачувати земельний податок за місцем знаходження ділянки землі не раніше 1 лютого наступного року. - Якщо ваш муніципалітет вимагає авансові платежі з податку на землю, вам доведеться зробити кілька додаткових розрахунків. Виділіть четверту частину річної суми податку на землю.
Корисні поради
Подавайте податкову декларацію не пізніше 1 лютого року, наступного за звітним! Цей термін визначений на федеральному рівні і ніяк не залежить від муніципалітету. Як говориться, заплатіть податок і спите спокійно … до нарахування наступного.