Альтернатива домашніх пологів медичним обростає все більшими спорами. Згідно з книгою Фредеріка Лебуаера «Пологи без болю і страху», контроль фахівців у пологовому будинку йде на другий план, адже багато майбутніх мам віддають перевагу появи на світ малюка в домашніх умовах, у відносному спокої в оточенні домашніх стін, відчуваючи підтримку чоловіка і, звичайно , досвідченого фахівця-акушера.
Вам знадобиться
договір з пологовим будинком, необхідні документи, клізма, тепла ванна з морською сіллю, рушники, чиста постільна білизна, аптечка, великі прокладки, автомобіль біля під’їзду
Інструкція
- Перед тим, як народжувати вдома, необхідно ретельно підготуватися. Приділіть належну увагу вибору акушера, адже він контролює весь процес народження. Акушер повинен швидко зреагувати на найменші ускладнення при пологах, які можуть виникнути у мами, і відправити її в заздалегідь обраний пологовий будинок. Для цього з медичним закладом краще укласти відповідний договір. Подбайте про те, щоб в обов’язковому порядку біля будинку стояла машина, яка і відвезе породіллю до пологового будинку для надання екстреної допомоги.
- Під час домашніх пологів приміщення має бути чистим, приберіть зайві речі, підготуйте ванну для пологів з морською сіллю. Після перших сутичок викличте акушера, який зробить клізму. У домашніх умовах на першій стадії пологи повинні бути вертикальними.
- Другий етап пологів проходить у ванній в положенні навпочіпки. Акушер весь цей час дивиться за станом мами і малюка, в деяких випадках стимулює пологи, а потім допомагає малюкові народитися. Папа повинен перебувати поруч, масажувати спину дружини, створювати атмосферу захищеності.
- Після народження та всіх необхідних процедур, які зробить акушер, щоб дитина задихав, необхідно обмити маму, допомогти їй вибратися з ванни, перевести її в кімнату до малюка і дати чай з травами, медом і вином. Потім акушер повинен оглянути маму і обробити промежину.
Зверніть увагу
Майбутня мама повинна бути здорова і психологічно готова до пологів в домашніх умовах. Стан малюка також повинно бути сприятливим. Без кваліфікованого акушера з великим професійним досвідом прийняття пологів вдома народжувати заборонено. Будьте готові до самого несподіваного розвитку подій, адже майже в 50% випадків породіллі може знадобитися екстрена медична допомога.
Корисні поради
Народжувати у воді необхідно для того, щоб малюк адаптувався до повітря, адже до цього він знаходився в рідкому середовищі. Знаходження перших секунд життя у воді найкраще допомагає зняти напругу на мозок малюка. Вода допомагає запобігти обвиття пуповини навколо малюка. Пологи у воді вважаються найбільш гігієнічними.