Як навчити дитину пірнати

Як навчити дитину пірнати

Починати вчити малюка пірнати і плавати можна вже в самому ранньому віці, адже водне середовище для новонародженого є «рідний». Вона нагадує йому час, коли він ще перебував у животику мами. Починати купання слід в маленькій ванночці, потім переходити на звичайну ванну. Про що важливо пам’ятати коли вчіть малюка пірнати?

Інструкція

  1. Починати заняття слід до трьох місяців, коли у дитини ще не пропав рефлекс затримувати дихання. Вода повинна бути мати температуру не нижче 36 градусів. Перші вправи можна починати з простого поливання дитини водою. Наберіть трохи води і полийте йому на маківку. Не можна бризкати водою прямо в обличчя дитини. Він може злякатися. Після 5-10 таких простих вправ можна починати плавно опускати малюка у воду. Якщо він старший, то можна спочатку показати йому все на своєму прикладі. Нехай він спочатку поллє вас водою і побачить, що це не зовсім страшно.
  2. Поки дитина знаходиться у воді, вам слід покласти його на свою руку і притримувати голівку і плече. Розмовляйте з малюком, він повинен знати, що ви поруч. Потім перевертайте на живіт. Однією рукою ви повинні підтримувати підборіддя, щоб в рот не потрапила вода, іншою рукою — груди і живіт малюка.
  3. Потрібно придумати команду, за якою дитина буде затримувати дихання. Наприклад, «пірнаємо». Під водою дитині можна перебувати не більше двох секунд. Надалі поступово збільшуйте час до десяти секунд. Не забувайте похвалити і підтримати малюка. Він не повинен лякатися або боятися води. Купання має приносити йому лише задоволення.
  4. Коли ваша дитина підросла, ви можете починати вчити його пірнати з бортика. Повільно підтягуйте його до себе, притримуючи за обидві ручки. Поступово він перестане боятися і стрибатиме самостійно.
  5. Діти дуже люблять, коли батьки навчаються разом з ними, плавають поруч і пірнають. Існує безліч різних способів перетворити навчання у веселу гру. Наприклад, багато малюків люблять, коли тата підкидають їх догори і потім занурюють у воду. Корисно буде занурюватися у воду разом з дитиною, пускаючи бульки, які викличуть у малюка бурю захоплення. В басейні можна також грати з м’ячем. Наприклад, кидати його і плисти за ним, або ж діставати різні іграшки або яскраві предмети з дна басейну. Все це зблизить вас з дитиною і дозволить приємно і з користю для здоров’я провести вихідні.