Коли дитина п’є через соску або смокче груди, у нього з’являється внутрішні відчуття безпеки. Часто можна побачити щодо дорослих малюків, які ходять з пляшкою і п’ють з неї компоти або чай. Це не правильно. Важливо навчити дитину пити з кухля якомога раніше. Справа в тому, що довгий питво із соски викликає проблеми з зубами у малюка. Вам важливо зробити так, щоб процес розставання з пляшкою став менш болючим і не травмував психіку малюка.
Інструкція
- Навчити дитину пити з кухля можна вже в 7 місяців. Якщо ви до півроку годували малюка грудьми, то краще відразу починати пити зі спеціальної чашки, обходячи стороною пляшечки. Чим менша дитина, тим швидше він пристосовується до пропонованих нововведень.
- Ви здивуєтеся, але дитина повинна сама вибрати посуд, з якої він буде пити. Дітлахи всі різні і постарайтеся підібрати таку кружку, яка припаде йому до душі.
- Кружка-поїльник дуже зручна як для мами, так і для малюка. Дитина не буде захлинатися при питті, а речі будуть залишатися досить чистими. Навчити дитину пити з кружки можна відразу, як тільки малюк освоїться з кухлем-поїльником.
- Налийте в чашку водичку і покажіть малюкові, як треба пити. Починайте з маленьких ковтків. Піднесіть чашку до рота крихти і трохи нахиліть, щоб дитина могла зробити свій перший самостійний ковток. Бажання малюка розглянути кухоль має бути задоволено. Нехай поторкає її, пограється. І не треба вичитувати малюка, якщо він обіллє. У вас буде достатньо часу для виховання потім.
- Малюка, який освоїв самостійне пиття, треба обов’язково похвалити і розповісти йому, який він у вас молодець. Зовсім маленький малюк цього не зрозуміє, а дитина віку 7 місяців вже розуміє вашу похвалу. Приберіть пляшку з очей дитини. І не йдіть на поступки, якщо малюк буде вередувати і відмовлятися пити новим способом. Повірте, якщо малюка буде мучити спрага, він завжди погодиться попити з кухля.
- Бувають випадки, коли дитина навідріз відмовляється пити з чашки, а вимагає пляшку, при цьому закочуючи такі істерики, що жодна мама не витримає. В даному випадку можна трохи схитрувати. Налийте в пляшку звичайної води або напій, який малюк не любить. У чашку ж потрібно налити улюблений сік малюка і запропонувати йому обидва варіанти. Як правило, не дивлячись на те, що дитина раніше вважав за краще пляшку, в даному випадку він, швидше за все, вибере чашку.