Як навчити дитину спілкуванню


 

Щастя багато в чому залежить від того, чи вміє людина ладнати з оточуючими. Саме тому одна з головних задач дорослих, а особливо батьків, полягає в тому, щоб допомогти дитині в розвитку соціальних навичок. Дуже важливо і необхідно навчити малюка встановлювати хороші дружні взаємини з іншими людьми.


Інструкція

  1. Особиста привабливість

    Поясніть дитині якомога раніше, що людська привабливість значить набагато більше, ніж краса, дана природою. Бо часом навіть самі некрасиві люди стають більш привабливими за допомогою простих засобів: охайність і акуратність, оволодіння яким-небудь умінням, хороші манери.

  2. Навички спілкування

    Розмовляйте з дітьми якомога частіше. Такі розмови допоможуть їм навчитися висловлювати свої почуття і думки, обговорювати різноманітні питання. І згодом вони зможуть без зусиль вести невимушені бесіди з іншими людьми. Адже різноманітна і велика практика — це одне з найважливіших умов розвитку навичок міжособистісного спілкування у дитини.

  3. Допоможіть вашій дитині стати хорошим другом для оточуючих. Він повинен бути надійним товаришем, чуйною, порядною і чуйною людиною, яка вміє дарувати теплоту і любов, а також відгукуватися на чужу біду.
  4. Майте на увазі, в дитинстві дитині дуже важливо відчувати власну захищеність. Для цього необхідно допомогти дитині виробити позитивну самооцінку.
  5. Вірте в своїх дітей і цінуєте їх. Постарайтеся прийняти людей, яких ваша дитина вибрав у друзі. А також слід надавати їм гостинність, навіть якщо вони вам не до душі і ви не схвалюєте вибір.

Корисні поради

Висловлюйте свою незадоволеність діями дитини, а не самою дитиною. Але це невдоволення не повинно бути систематичним, інакше воно може перейти в неприйняття його.

Засуджуйте окремі дії дитини, але не його почуття, якими б недозволеними або небажаними вони не були.

Показуйте дітям, що ви їх поважаєте. Але пам’ятайте, що допомагають тільки компліменти, висловлені вголос, а не те, що ви думаєте, але не озвучуєте.

Визнайте вашої дитини тут і зараз, грунтуючись справжніми подіями.

Намагайтеся завжди зберігати доброзичливий тон.