Хвилястий папужка — активний, тямущий, але і дуже ранимий вихованець, процес приручення якого може доставити вам масу задоволення. Ці пташки недарма живуть у великих зграях — спілкування необхідно їм як повітря. І якщо інших пернатих поруч немає — він із задоволенням «візьме в зграю» вас і ваших домочадців. Як домогтися того, щоб папуга став ручним в прямому сенсі цього слова — почав сідати вам на руку?
Інструкція
- З першого дня на новому місці проживання, починайте привчати волністіка до вашої присутності. Підходьте до його клітці, розмовляйте з ним. Пташиний будиночок варто розташувати на рівні ваших очей — так і пташці буде спокійніше, і вам зручніше. Спочатку папужка буде вас боятися, і це цілком природно. Він буде звикати до звуків вашого будинку, режиму життя його мешканців. Не дивуйтеся, якщо згодом виявиться, що до кожного члена сім’ї ваш вихованець ставиться по-різному — ці птахи здатні мати свою думку.
- Коли папужка перестане вас боятися, починайте вчити його не боятися ваших рук — дайте йому ласощі через прути клітки. Робити це краще вранці, коли він не проти поснідати. Можливо не відразу, але пташка все ж таки зважиться взяти у вас ласощі. Після цього почніть періодично проробляти в його клітці які-небудь маніпуляції з предметами — поправте дзеркало, закріпіть драбинку і т.д. Якщо ваш пернатий друг перестав шарахатися від вашої руки, покладіть в долоню ласощі і запропонуйте йому. Тримайте руку на такій відстані, щоб він не міг дістати вміст долоньки з жердки — хай спробує на неї перестрибнути, або, хоча б, стати однією лапкою.
- Не чекайте швидкого результату. Процес приручення хвилястого папужки триває до двох місяців, не варто поспішати і нехтувати деякими його стадіями — так ви ризикуєте повернутися до самого початку. А другий раз завойовувати його довіру буде набагато складніше. Коли волністік почне без переляку сідати вам на руку всередині клітини, винесіть його з неї. Процес приручення на волі, так би мовити на рівних, просуватиметься набагато швидше. Тільки не забувайте про правила безпечної прогулянки — приберіть все, що може заподіяти шкоду вашому вихованцеві, і обов’язково повертайте його в будиночок ввечері — для його ж безпеки.
- І, наостанок, ще кілька порад. Якщо ви хочете отримати повністю ручного вихованця — його потрібно брати до себе якомога більш молодим. Пташки постарше приручаються значно гірше. Будьте терплячі. Якщо в даний момент ви не в настрої — краще не підходьте до клітки. Різкістю ви можете звести до нуля всі ваші попередні зусилля. Ставтеся хвилястій папужці як до маленької, але особистості, і він обов’язково відповість вам тим же, виділяючи з усіх.