Зручно одночасно з виконанням монотонної роботи слухати той чи інший текст, не відволікаючись на читання його з екрана комп’ютера. Якщо поруч немає людини, яка б погодився прочитати вам цей текст вголос, можна скористатися спеціальною програмою — синтезатором мови.
Інструкція
- Вибрати найбільш відповідний для себе синтезатор мови. У Linux можна скористатися програмою Festival, Flite або Espeak. Festival володіє значним обсягом, а й мова синтезує з високою якістю. Espeak займає трохи більше одного мегабайта, оскільки синтезує мова формантних способом (це означає, що фрагменти промови, виголошені людиною, ніде не зберігаються, а синтез здійснюється тільки шляхом використання математичних закономірностей), але і якість звучання виходить невисоким, швидко втомлює. Синтезатор Flite займає між ними проміжне положення, як за обсягом, так і за якістю синтезу. У Windows скористайтесь безкоштовними синтезаторами мови «Капітан» (на основі Espeak), Govorilka, CoolReader, або придбайте платний — Sakrament, VitalVoice і т.п.
- Перевірте роботу програми. Якщо вона має графічний інтерфейс користувача, введіть у вікно кілька фраз, потім змусьте синтезатор вимовити їх, натиснувши призначену для цього клавішу (вона може називатися по-різному, в залежності від програми). Експериментуйте з налаштуваннями — спробуйте міняти голос, його тембр, швидкість читання і т.п. Виберіть найбільш зручний для вас варіант. Якщо ж синтезатор запускається з командного рядка, спочатку запустіть виконуваний файл без параметрів (просто ввівши команду espeak), щоб дізнатися, які у програми є ключі. За допомогою цих ключів і міняйте параметри, а сам текст розміщуйте прямо в командному рядку після них, наприклад, так:
espeak параметр1 параметр2 Це фраза, яку необхідно озвучити.
- Досвідченим шляхом визначте максимальний обсяг фрагмента тексту, який синтезатор мови може вимовити, не зависнувши. Надалі, передавайте синтезатору для обробки (за допомогою буфера обміну) фрагменти саме такого обсягу. Це дозволить вам, з одного боку, рідше відволікатися від роботи, щоб змушувати синтезатор озвучувати наступний фрагмент, а з іншого — не витрачати час на боротьбу з зависаннями.
- Якщо ви не бажаєте встановлювати на свій комп’ютер будь-які програми і змушувати машину перетворювати в мову великі фрагменти тексту, а синтез мови представляє для вас лише спортивний інтерес (здивувати друзів, послухати, як машина сама каже), скористайтеся онлайновими синтезаторами мови. У них робота з перетворення здійснюється на стороні сервера, а щоб він не перевантажувався, обсяг фрагмента, який можна перетворити за один раз, становить від 0,5 до 1,5 кілобайт. Ось деякі з таких служб:
http://cards.voicefabric.ru/ ( http://cards.voicefabric.ru/ )
На першому з цих сайтів, щоб не треба було вводити ключ доступу, не переходите по посиланню «Синтез API», а потім виберіть із листівок, заповніть всі необхідні поля, і синтез мови буде здійснено з музичним супроводом.
Зверніть увагу
Результати синтезу в деяких випадках можуть бути об’єктами суміжних прав.