Деякі керівники помилково вважають, що вміння продавати дається від природи. Така позиція правильна лише частково: є чимало технологій навчання цьому корисному навику.
Вам знадобиться
— книги;
- Періодичні видання;
- Графік тренінгів.
Інструкція
- Складіть приблизний план навчання продажам, розділивши його на два ключові блоки. Перший стосується новачків, адже, як правило, торгова сфера характеризується постійною ротацією працівників. Новоприбулі співробітники повинні одержувати інтенсивний вступний курс з продажу. У нього можуть входити технології спілкування з клієнтами, навички виявлення потреб, принципи демонстрації товарів, якими займається компанія. Другий блок призначений для досвідчених «продавців», які повинні постійно підкріплювати досвід новими актуальними знаннями.
- Введіть систему внутрішніх стажувань. Перш за все це стосується співробітників, які не мають досвіду в продажах. Призначайте для них куратора з числа діючих працівників. Досвідчений співробітник повинен у максимально стислі терміни показати новачкові головні принципи роботи, ознайомити з товарами, дати характеристику цільової аудиторії. Додаткова оплата тренеру за роботу в даному випадку є обов’язковим. Якщо у вас велика компанія, влаштовуйте дні обміну досвідом по продажам між філіями та підрозділами.
- Складіть програму навчання продажам для давно працюючих співробітників. Розбір конкретних ситуацій з практики, тренінги у форматі ігор, тематичні дискусії — подібна робота, як правило, проводиться усередині фірми. Іншу частину навчання доцільно влаштовувати із залученням професіоналів. Слідкуйте за проведенням семінарів і майстер-класів та направляйте на них кращих представників компанії.
- Заохочуйте самоосвіту в сфері продажів, забезпечивши персонал необхідними ресурсами. Наприклад, заведіть міні-бібліотеку, яка буде поповнюватися щомісяця. Купуйте найактуальніші книги з техніки продажів, психології, маркетингу; підпишіться на періодичні видання.