Як навчити той-тер’єра командам

Як навчити той-тер'єра командам

Дресирування, або навчання командам — ​​заняття захоплююче й доступно не тільки власникам серйозних великих собак. Декоративного той-тер’єра теж можна навчити нехитрим премудростям, корисним для власника і цікавим для тойчіка. Розглянемо кілька простих команд, які стануть в нагоді вам в майбутньому.

Вам знадобиться

Маленькі шматочки улюблених ласощів вихованця. Це можуть бути скибочки несолоного сиру або висушене яловиче легке із зоомагазину.

Інструкція

  1. «Сидіти». Це базова команда. Її легко вивчають навіть зовсім маленькі цуценята. Поставте собаку перед собою, покажіть їй ласощі, плавно проведіть ним перед носом і над головою собаки зупиніть руку. Щеня сяде. похваліть вихованця і віддайте йому ласощі. Повторіть вправу кілька разів. Наприкінці заняття обов’язково похваліть тойчіка і пограйте з ним.
  2. «До мене!». Ця команда вбереже вашого малюка від неприємностей на вулиці, наприклад, від зубів великої собаки або незнайомих людей. Почніть вивчати команду вдома. Кожен раз, підкликаючи до себе щеня, назвіть його кличку і дайте команду «до мене». Як тільки малюк підійде, відразу похваліть його і дайте ласощі. Не карайте за невиконання команди, обов’язково хваліть його кожного разу, як він підходить до вас по команді. як би довго не довелося його звати. Після того, як команда освоєна будинку, ви зможете тренуватися на вулиці під час прогулянки.
  3. «Вперед». Команда в нагоді, наприклад, коли ви просите тойчіка застрибнути в сумку для прогулянок. Поставте відкриту сумку на підлогу. Киньте у неї шматочок, показавши його малюкові. Як тільки цуценя стрибне в неї, скомандуйте: «Вперед!». Намагайтеся вимовляти команду одночасно з діями собаки. Після декількох повторень послідовність дій можна міняти: спочатку командуйте, потім кидайте ласощі у сумку.
  4. «Не можна» або «Фу». Це команда, єдина, при вивченні якої застосовується метод батога, а не пряника. Вибирайте свій «батіг», це може бути різке слово, або згорнута газета. Повторюйте команду суворим голосом при будь-яких небажаних діях тойчіка вдома або на вулиці.

Зверніть увагу

Незважаючи на невеликий розмір і декоративність, той-тер’єр легко навчається, якщо процес приносить радість і вам і йому. Тому фантазуйте, придумуйте команди, які необхідні вам, і тренуйтеся.

Корисні поради

Займайтеся з цуценям кожен день по 10-15 хвилин. Не перестарайтеся, тренування повинне приносити радість і вам і вашому той-тер’єрові.