Фортепіано відноситься до клавішно-молоточковим інструментам. Грають на ньому обома руками, затискаючи розташовані в два ряди клавіші (чорні і білі) по одній або цілими акордами. Діапазон фортепіано допускає виконання як акомпанементу (бас, акорд, рітмогармоніческіе партії), так ансамблевих і сольних творів. Він широко використовується і в академічній музиці, і в естрадно-джазової.
Інструкція
- Обстриг нігті. Щоб звук виходив з молоточкового механізму і інструмент не став ударним, грати ви будете подушечками, а не нігтями.
- Сядьте за стілець перед фортепіано. На краєчок, а не всієї п’ятою точкою на всі сидіння. Коліна не повинні упиратися в нижню стінку інструменту, ступні на рівні педалей. Лікті розведені в сторони, як у балерини, плечі опущені, спина пряма. Руки від ліктів до початку пальців повинні бути однією рівною лінією, а кисті округлі, наче ви тримаєте тенісний м’яч.
- Знайдіть на середині клавіатури групу з двох чорних нот. Зліва від них знаходиться нота «до» першої октави. Інші ноти «до» (другої, третьої і далі) знаходяться правіше поряд з такими ж групами чорних клавіш. Ліворуч розташовані мала, велика, контрактава, субконтрактава.
- Візьміть збірка легких творів, а краще гам. Почніть з творів і вправ в тональності до-мажор. Розберіть твір спочатку окремо правою, потім лівою рукою. Пам’ятайте, що залежно від ключа (скрипкового або басового) нота до першої октави відзначається на першій знизу або першої зверху додатковою лінійці.
- При розборі стежте за вірною аплікатурою (порядком пальців), нюансировкой і штрихами. Знаходьте кульмінації в кожній фразі і в усьому творі (загальна кульмінація).
- З’єднайте партії рук спочатку в повільному темпі, потім поступово доведіть його до оригінального.
- Розбирайте одне за одним твори різних жанрів, вибираючи все більш складні і об’ємні.