Гарний почерк цінувався в усі часи. Щасливі володарі каліграфічного почерку могли отримати роботу, недоступну для тих, хто погано пише. І навіть зараз, коли звичайну ручку поступово витісняє комп’ютерна клавіатура, гарний почерк не втратив свого значення. Близьким людям приємно отримати звістку, написану саме вашою рукою. І різні документи все одно доводиться заповнювати вручну досить регулярно.
Вам знадобиться
- Прописи;
- Пір’яна ручка;
- Кулькова ручка;
- Папір в лінійку і в клітку.
Інструкція
- Оцініть свій почерк і визначте його недоліки. Чесно відповідайте собі на питання, чи достатньо він перебірливий, чи рівно ви пишете букви і їх елементи. Подумайте також про те, якою б почерк ви хотіли. Можливо, доведеться освоїти нові елементи букв. Краще це зробити відразу, переучуватися кілька разів абсолютно немає чого.
- Навчання каліграфії мало чим відрізняється від навчання письма першокласника. Дістаньте прописи. Їх можна купити або скачати з інтернету і роздрукувати. Спробуйте ту ж послідовність, за якою раніше навчали дітей. Подбайте про правильну позі. Сядьте прямо, покладіть лист трохи похило, візьміть правильно олівець.
- Напишіть кілька рядків прописів гостро відточеним простим олівцем. Уявіть, що ви тільки вчитеся писати. Намагайтеся писати всі елементи рівно, точно дотримуючи пропорції і нахил. Якщо ви контролюєте процес, досить буде одного або двох занять листи олівцем.
- Напишіть кілька рядків ручкою-вставочки і простими чорнилом. Починайте з елементів букв, потім пишіть повністю букви, рядкові і прописні. Якщо ви хочете прикрасити свій майбутній почерк якимись завитками на прописних буквах, освоюйте їх зараз. Найголовніше ж — пишіть рівно, дотримуючись нахил і натиск. Висота літер повинна бути теж рівною, тому пишіть спочатку пропис у дві лінійки.
- Спробуйте що-небудь написати на аркуші в клітинку. Намагайтеся, щоб висота букв приблизно дорівнювала 2 / 3 клітини. Нехай вертикальні смужки вас не бентежать, пишіть букви з тим нахилом, який ви для себе обрали. Уважно стежте за висотою букв і натиском.
- Освоївши лист на аркушах в клітку, переходите на зошит в одну лінійку. Намагайтеся дотримуватися висоту букв, вона в гарному почерку становить близько 1 / 3 відстані між лінійками або трохи більше. Висота великих літер мало не доходить до розташованої вище лінійки.
- Спробуйте написати кілька рядків авторучкою. Пишіть не елементи букв, а слова або невеликі тексти. Слідкуйте за висотою букв, співвідношенням висоти і ширини. Красиво виводите елементи з’єднань.
- Переходьте на кулькову чи гелеву ручку. Дотримуйтесь всі ті ж правила, що і при роботі олівцем і пір’яними ручками. Гарний натиск, характерний для пір’яних ручок, при роботі кульковою менш помітний, але робити його все одно потрібно. Красиві букви виходять тільки в тому випадку, якщо ваші рухи правильні і точні.
- Перейшовши на кулькову ручку, проконтролюйте процес. Постарайтеся не весь час дивитися на зошит. Задумайтесь на якийсь час про зміст тексту, а не про те, як він буде виглядати на аркуші. Потім подивіться, що у вас вийшло. Якщо ви перестали уважно стежити за тим, як пишете, а букви все одно виходять рівними і красивими, то все в порядку. Якщо ж відволікаючись, ви перестаєте писати правильно, потрібно ще якийсь час уважно контролювати заняття.
Корисні поради
Доросла людина, якій не потрібно всьому вчитися заново, може обійтися і без проміжних етапів. Напишіть кілька прописів олівцем, щоб зрозуміти послідовність рухів і навчитися порівнювати зусилля. Потім можна перейти відразу на кулькову ручку. Але в цьому випадку потрібно більш строго контролювати рухи.