Як навчитися контролювати свої думки

Як навчитися контролювати свої думки

Здатність до мислення — головне, що відрізняє людину від тварини. Це дорогоцінний дар, даний йому самою природою. Але він же часом може стати причиною серйозних проблем і неприємностей. Якщо людина занадто часто думає про погане, постійно драматизує ту чи іншу ситуацію, надто болісно ставиться до негативних оцінках, висловлених кимось на його адресу, то тут вже один крок до того, щоб спочатку стати рабом своїх думок і почуттів, а потім — пацієнтом лікаря-психіатра. Як же навчитися контролювати свої думки і почуття?

Інструкція

  1. Перш за все, вам необхідно чітко усвідомити: ваші думки не просто зароджуються в мозку. До певної міри вони є певним результатом безлічі обставин, що склалися, в яких ви виявилися зараз або виявлялися раніше. Адже на мислення будь-якої людини величезний вплив справляє і оточення, і умови його життя. Іншими словами, погані думки багато в чому є результатом негативного зовнішнього впливу, а від нього можна і потрібно захиститися.
  2. Усвідомивши це, спробуйте вдатися до самонавіювання. Зосередьтеся і скажіть собі: «Від того, що я переживаю, караюся, уявляю найстрашніше, мучуся сам і мучу оточуючих, проблема ніколи не зникне! Так навіщо мені мучитися і переживати?! Я тільки собі роблю гірше! ». У ряді випадків, це допомагає. Ви швидко відчуєте полегшення, а в голову відразу ж прийдуть інші приємні думки.
  3. Добре допомагає активна громадська позиція, турбота про інших людей, перш за все про своїх рідних і близьких. Така поведінка робить людину більш самостійним і затребуваним, що сприяє позитивному мисленню.
  4. Якщо ж нічого з перерахованого вище не приносить ефекту і вас як і раніше долають тяжкі і неприємні думки, можливо, причина полягає в нестачі особливого ферменту — серотоніну (його часто називають «гормоном радості»).
  5. Низький рівень серотоніну в ряді випадків здатний викликати глибоку депресію. Зрозуміло, ті думки і почуття, які людина відчуває в такому стані, не є його думками і почуттями в строгому сенсі цього слова. Після курсу прийому антидепресанту (лікарського препарату, який сприяє збільшенню кількості цього гормону в мозку), він, як правило, починає мислити набагато позитивніше.