У віці півтора-двох років маляті вже можна запропонувати ігри з пластиліном. Ліплення чудово розвиває дрібну моторику і допоможе познайомити дитини з навколишнім світом. Зараз у продажу багато безпечного пластиліну, який не прилипає до поверхонь, не бруднить руки і має дуже м’яку структуру, що робить його ідеально відповідним для самих крихітних і слабких ручок.
Інструкція
- Найголовніше — це не квапити малюка. На перших порах просто дайте йому невеликий шматок пластиліну в руки, щоб дитина могла детально вивчити досі небачений матеріал.
Потім покажіть, як потрібно відривати дрібні і великі шматочки, які можна прикріплювати один до одного або на різні поверхні. - Покажіть, як поєднуються між собою різні кольори, як шматочки різних кольорів формують зображення. Наприклад, на папері намалюйте велику божу корівку і, зробивши з чорного пластиліну точки, прикріпіть до малюнка у відповідних місцях. До речі, взимку таким же способом можна прикрасити намальовану новорічну ялинку: дайте малюкові пластилін червоного кольору і дозвольте йому відірвати і прикріпити на малюнок декілька кульок різного розміру.
- Освоївши техніку відривання шматків від цілого, покажіть дитині, як робити пластилінову ковбаску, як скачувати її між долонь. Ковбаска легко перетвориться на колечко або гусеницю, вічка якої можна зробити з вже знайомих дрібних шматочків.
- Потім покажіть, як зробити кульку з пластиліну. Стеком можна зробити вічка, носик і рот — і ось перед вами колобок з казки.
Перетворіть кулька в коржик, кошик або капелюшок. З’єднайте з ковбаскою — ось він, грибок. - Зверніть увагу малюка на те, що кулька можна скачати двома способами: між долонь і на поверхні столу однією долонею. Якщо під руками є глина для ліплення, запропонуйте дитині скачати намиста, які потім разом нанизайте на мотузку або гумку.
- Навчіть малюка різати пластилінову ковбаску стеком для пластиліну. Повірте, немає більш захоплюючого заняття. Покажіть, як відрізані шматочки перетворюються то в кульку, то в ковбаску, то в коржик.
З пластиліну дуже легко робити яскраві аплікації, в яких комбінуються різні підручні матеріали: велика крупа, камінчики, намистинки і навіть фігурні макарони!
Однак не варто залишати малюка наодинці з пластиліном, бажання спробувати його на смак може затьмарити цікавість і бажання творити.