Як навчитися малювати будівлі


 

Малювання — це захоплююче заняття як для малюків, так і для дорослих. Адже за допомогою олівця та паперу можна запам’ятати все, що оточує вас, що викликає позитивні емоції, внісши при цьому дещицю своєї фантазії. Тому жителям великих міст бажано вміти малювати будівлі.



Вам знадобиться

— папір;
- Олівець;
- Лінійка;
- Фарби або олівці.

Інструкція

  1. Для початку, яким би банальним заняттям вам це не здавалося, потренуйтеся малювати геометричні фігури — прямокутники, квадрати, куби, кубоіди (куби з неоднаковими гранями). Людство придумало безліч архітектурних надмірностей, але так чи інакше — переважна більшість будинків є квадратну або прямокутну коробку. А ви впевнені, що зможете намалювати акуратний паралелограм?
        
  2. Малювати будівлі можна як з натури, так і з фотографії. Озброїтеся лінійкою і зробіть виміри даху і стін з того місця, де ви стоїте (або з фотографії, якщо ви малюєте з неї). Це необхідно зробити для того, щоб дах не наповзала на будинок, а дальня стіна не стала раптом вище тієї, що розташована ближче до вас. Запишіть результати ваших вимірів і, грунтуючись на них, зробіть начерки малюнка.
        
  3. Тепер ви можете з’єднати лінії начерку в цілісний малюнок. Майте на увазі, що масивні споруди, такі як висотний моноліт або фортеця, краще малювати товстим олівцем, а витончені башти і затишні сільські будинки — тонким.
        
  4. Приділіть увагу деталям, адже саме вони роблять малюнок закінченим. Намалюйте вікна, двері, трубу, з якої йде дим, акуратне ганок. Якщо ви створюєте міський пейзаж, біля вашого будинку можуть бути клумби з квітами, дитячий майданчик, лави. Фантазуйте, щоб наповнити вашу картину життям.
        
  5. Якщо це необхідно, прорисуйте фактуру: цегляну кладку у середньовічного замку, блоки плит сучасної висотки, дерев’яну фактуру заміського будиночка.
        
  6. Ви можете залишити ваш малюнок чорно-білим, лише промальовувати контур і тіні, а можете прикрасити його фарбами або олівцями. Якщо ви вибрали фарби, то після нанесення одного кольору дайте картині підсохнути. Таким чином ви уникнете змішування фарб, і ваші будівлі будуть радувати своїми соковитими кольорами.