Зробити мультфільм самостійно цілком під силу кожному, хто хоч трохи вміє малювати. Правда, справа ця не швидка. Тому, щоб намалювати навіть коротенький мульт, необхідно запастися терпінням і мати досить чітке уявлення про те, що ви хочете отримати в результаті. Підготовка до виробництва мультфільму часом займає стільки ж часу, скільки і безпосереднє його створення.
Вам знадобиться
- Комп’ютерна програма для створення анімації;
- Графічний планшет;
- Секундомір.
Інструкція
- Придумайте детальний сценарій майбутнього мультфільму. Сюжет може бути будь-яким: летить осінній лист, діалог двох персонажів чи захоплююча історія з безліччю сцен. Зрозуміло, починати слід з самого простого сценарію, в якому з головним персонажем (яким може бути і неживий предмет) відбувається, наприклад, якесь одне просте дію.
- Зробіть розкадрування вашого мультфільму. Якщо в ньому кілька сцен чи планів (коли дія відбувається в кадрі одночасно в декількох місцях), то складіть розкадрування для кожної сцени і плану. Для цього визначте, скільки часу займає ту чи іншу дію, що відбувається в кадрі: проговорите репліки персонажів або програйте кожну дію самі, засікаючи секундоміром, скільки воно триває насправді.
- Детально розпишіть ці дані на папері приблизно в такому вигляді: жовтий лист колишеться на гілці (великим планом) — 7 секунд; лист відривається і робить перший виток, падаючи вниз (загальний план з видом дерева) — 4 секунди; другий виток — 3 секунди; падає на землю і лежить (великим планом) — 3 секунди.
- З класичного розрахунку — 12 кадрів в секунду — визначте число кадрів для кожної сцени, множачи час сцени в секундах на 12. Тепер кожну дію (рух) розбийте на фази по числу кадрів. Ви повинні добре собі уявити, як відбувається той чи інший рух і укласти його виконання в певне число кадрів. Повтор одного й того ж положення, фази руху поспіль на кількох кадрах уповільнює дію персонажів та об’єктів.
- Відкрийте на комп’ютері спеціальний редактор, що дозволяє створювати покадровую анімацію (типу Macromedia Flash, Anime Studio, Toon Boom Studio тощо). За допомогою графічного планшета для кожного кадру намалюйте відповідне положення персонажа і його рухомих частин в кожній фазі руху. Перевірте коректність виконуваних персонажами дій, «програючи» в програмі вже відмалювати матеріал. Якщо необхідно, виправте, сповільніть або прискорюючи деякі фази шляхом додавання або збавляння кількості кадрів.
Корисні поради
Озвучити мультфільм ви можете в редакторі відео, бажано з хорошими можливостями по роботі зі звуком.