Як навчитися посміхатися

Як навчитися посміхатися

Посмішка творить чудеса: розташовує до себе незнайомих людей, з’єднує пари і просто дарує гарний настрій. Уміння посміхатися є цінним гідністю людини, що допомагає йому жити, творити і любити.

Інструкція

  1. Є таке поняття як психологічна контрактура, яка характеризується певною застиглої емоцією на обличчі. Наприклад, людина якийсь час страждав, і це супроводжувалося відповідною мімікою. Потім ситуація вирішилася, але емоція на обличчі зафіксувалася, тому що м’язи звикли до такого стану. Тому, якщо ваше обличчя хмуриться, і усмішка дається йому насилу, вам необхідно дати м’язам особи роботу в іншому напрямку — у позитивному, тобто просто натренувати їх на посмішку.
  2. Підійдіть до дзеркала і розгляньте своє перше вираз обличчя. Воно спокійне, похмуре чи все-таки усміхнене? Якщо варіант останній, то вам буде набагато простіше навчитися красиво посміхатися. Якщо ж звичайна міміка далеко не радісна, отже необхідно докласти більше зусиль у створенні нової емоції на обличчі.
  3. Стоячи біля дзеркала, згадайте який-небудь приємний момент свого життя і посміхніться йому. Постарайтеся зробити це від щирого серця, не затискаючи і не стримуючись. Зафіксуйте положення своїх губ і обличчя. Вам подобається те, що ви бачите? Якщо так, то вам потрібно лише відпрацьовувати посмішку, тобто просто частіше посміхатися, навіть якщо немає об’єктивного приводу.
  4. Якщо ж вам здається, що ви посміхаєтеся кілька асиметрично, і це може відштовхувати людей, то постарайтеся виправити становище куточків губ до такого, коли усмішка придбає симпатичний, на ваш погляд, вид. Це може бути набагато складніше, ніж у першому випадку, так як вам доведеться привчати лицьові м’язи до зовсім нового положення.
  5. Затримавши посмішку на обличчі, постарайтеся 10 хвилин не знімати її з губ. Спочатку буде відчуватися втома, але після декількох тижнів тренувань ви раптом помітите, що красива посмішка природним чином сама з’являється на вашому обличчі.
  6. Слідкуйте за станом своїх зубів і губ. Регулярно чистите зуби, відбілюють їх і використовуйте нитку. Губи змащуйте гігієнічною помадою, щоб не допустити їх обвітрювання. Всі ці дрібниці відіграють велике значення в створенні гарної посмішки.
  7. Звичайно, найголовніше, щоб посмішка йшла зсередини, тому постарайтеся збільшити кількість людей і ситуацій, які можуть викликати у вас радість. Може бути, справа в невдалому оточенні, яке наводить на вас тугу?
  8. Розвивайте в собі почуття гумору. Цілком можливо, що вам невесело тому, що ви не розумієте жартів оточуючих. Всі сміються, а ви — ні, і це тільки може засмучувати вас або навіть дратувати, що абсолютно перешкоджає появі вашої щирої посмішки.
  9. Налаштуйте себе на позитив. Насправді, змусити вас посміхнутися можуть не тільки тонкі жарти, а й найпростіші речі. Весна, спів птахів, продуктивний робочий день, мила пара, яка зустрілася по дорозі, нарешті, ваше відображення в склі вітрин. Посміхніться собі, посміхніться світу, і він подарує вам свою радісну усмішку у відповідь.