Як навчитися складати

Як навчитися складати

Писати вірші чи цікаві історії може кожен. Але одним для цього потрібно ліричний настрій. А іншим важливо знати, за якими законами розвивається сюжет і взаємодіють герої.

Інструкція

  1. Розбудіть уяву. Воно схоже на безформний шматок пластиліну. Перш, ніж його розім’яти, потрібно його «погріти». Для цього можна послухати гарну музику і намалювати її (а точніше, свої емоції). Взяти будь-яке вподобане вірш і переробити його, змінюючи слова, сенс, але зберігаючи стиль і риму. Літературні ігри — прекрасні тренажери. Найвідоміша — буриме. Менш відома — біном, коли беруться два не пов’язаних між собою іменників. Наприклад, жираф і телевізор. І вигадується казка. Наприклад, про те, як одинокому жирафу в зоопарку встановили телевізор. Це забавно і нешкідливо і весело. До того ж у цю гру можна грати з дорослими і дітьми.
  2. Виробіть спостережливість. Людина творча — це завжди соглядатай, він очевидець чужих доль, хранитель чужих думок, портретів, образів. Щоденник виробляє звичку фіксувати навколишній світ і свій стан. Адже кожен письменник мислить образами. Він завжди зіставляє одне явище з іншим. Тому варто іноді ставити собі питання: «Чи можу я назвати цю снігову гілку зимовим коралом?» або «На яку птицю схожа ця худа дівчина в рожевому пальто?»
  3. Поринути в споріднену середовище. У мережі багато майданчиків, де можна ділитися своїми текстами: proza.ru, stihi.ru, zhurnal.lib.ru /. На форумах видавництв періодично проводяться літературні конкурси. Крім того, існує безліч блогів, де можна шукати друзів за інтересами: творчих або тільки намагаються складати. Корисно читати блоги відбулися письменників, переймати у них досвід і відвідувати творчі майстерні, які вони ведуть.
  4. Спиратися на плечі велетнів. Людина, яка хоче добре писати, повинен насичувати свою мову, збагачувати свій словник, стимулювати свою уяву і аналізувати, як майстра вибудовують свої тексти. Читання хорошою складної літератури показано тим, хто хоче писати всерйоз і про складне. Крім літературної практики їм доведеться освоювати теорію літератури: жанри, стежки, стилі, напрями. Література — це цілий всесвіт.
  5. Спіймати натхнення. Одному під час творчості важливо бути в гармонії з собою. Іншим для письменництва потрібен екстрім, нещасна любов і буря в душі. А третім для того, щоб «натиснути на курок», стимулювати творчість, потрібно азарт. І для того, щоб написати свій перший в житті розповідь, треба сказати другові: «Будьте певні, що я його напишу?» А потім взяти й написати.

Зверніть увагу

Всі люди від природи здатні до творчості. Але більшість відмовляє собі в цьому задоволенні, боячись глузування. При письменництві важливо вміти відключитися від сторонніх думок і думати про своєму творі, а не про те, що скажуть друзі.

Корисні поради

Початківці автори приймають критику надто близько до серця. А її треба ділити на конструктивну і деструктивну. Проаналізуйте, про що говорить критик? Він пояснює, що робити, щоб твір стало краще? Або намагається самоствердитися за ваш рахунок?