Як навчитися в’язати гачком

Як навчитися в'язати гачком

Мистецтво в’язання гачком сягає своїм корінням глибоко в історію, але й сьогодні воно є вкрай популярним серед найрізноманітніших рукодільниць. За допомогою гачка і пряжі ви можете пов’язати все, що захочете — одяг, серветки для інтер’єру, намиста, сережки, і багато іншого. Навчитися в’язати гачком зовсім не складно — освоїти базову техніку в’язання ви зможете за лічені години.

Вам знадобиться

- Пряжа;
- Гачок.

Інструкція

  1. Підготуйте пряжу і гачок для в’язання. Якщо ви в’яжете з товстої пряжі, вам буде потрібно гачок діаметром 3-6 мм, а для тонкої пряжі потрібен гачок 1,5-2,5 мм. Поєднуючи різну товщину пряжі і гачка, ви зможете отримати ажурне або навпаки, щільне полотно.
  2. Товщина гачка за правилами в’язання повинна бути в два рази більше товщини нитки. Сам гачок повинен бути зручним і гладким, а головка повинна бути злегка загостреною, але не гострою, а округленій.
  3. Візьміть гачок в руку будь-яким зручним для вас способом — ви можете тримати гачок так само, як тримайте олівець або як столовий ніж. Витягніть з клубка кінець робочої нитки, перекиньте його через вказівний палець і зафіксуйте великим пальцем так, щоб нитка простяглася між пальцями руки і долонею.
  4. Підтягуйте нитка середнім і безіменним пальцями, а вказівний палець правої руки покладіть на гачок. Поверніть гачок вліво і введіть його зліва направо в петлю, якщо хочете в’язати ажурні вироби.
  5. Якщо ж ви в’яжете щільне полотно, стисніть гачок між великим і середнім пальцями, а мізинцем і безіменним пальцями підтримуйте його. Вказівним пальцем утримуйте петлю в процесі в’язання. Полотно, яке ви в’яжете, утримуйте в лівій руці.
  6. У міру витягування нитки з клубка, поправляйте її пальцями лівої руки. Також ви можете в’язати, підхоплюючи нитку з вказівного пальця лівої руки — з таким методом в’язання ви прискорите свою роботу.
  7. В’язання буде більш простим і комфортним, якщо ви не будете напружувати руки — в’яжіть розслаблено і вільно, і тоді пальці не будуть напружуватися і втомлюватися.