М’які іграшки завжди асоціюються з дитинством, ніжністю, теплом і добротою. Навчившись в’язати ці милі речі своїми руками, ви зробите приємний подарунок своїм близьким, які неодмінно оцінять його по достоїнству. Особливу радість ви доставите своєму малюкові.
Вам знадобиться
- Залишки пряжі;
- Спиці;
- Ножиці;
- Декоративні елементи.
Інструкція
- Просту іграшку можна пов’язати всього за кілька годин, але радості вашої дитини не буде меж. Використовуйте різнокольорові нитки — це прекрасний варіант для використання залишків пряжі. Зв’яжіть, наприклад, м’ячик. Граючи в нього, дитина може не просто весело проводити час, а й з користю для розвитку.
- Так як малюки люблять брати предмети в рот, зверніть увагу на склад пряжі. Для в’язання іграшок краще всього вибрати дитячу або акрилову пряжу. Перевірте також властивості ниток при контакті з водою.
- М’ячик буде складатися з декількох часток. Виберіть нитки одного з квітів. Наберіть на спиці 3 петлі і в’яжіть лицьову сторону лицьовими петлями, виворітну — виворітними. Для основної в’язки можете вибрати і інший варіант, наприклад, середина — виворітні петлі, по краях — лицьові.
- Далі для формування часточки додавайте в трьох парних рядах з обох сторін по 1 петлі. Потім робіть поповнення в кожному четвертому ряду, три рази також по 1 петлі. Всього вийшло 15 петель.
- Продовжуйте в’язати 30 рядів, не змінюючи кількість петель. Після цього почніть збавляти 3 рази по 1 петлі в кожному четвертому ряду, потім 3 рази на кожному другому ряду. Закрийте залишилися 3 петлі.
- Аналогічним способом зв’яжіть нитками інших квітів ще 5 таких часточок. Перед тим як з’єднати деталі, можете зробити на них вишивку або пришити будь-які декоративні елементи, також пов’язані вами: квіти, листя і т.д.
- Деталі іграшки зшийте на виворітній стороні. Можна з’єднати їх і на лицьовій, тоді краще всього зробити це за допомогою гачка, обв’язуючи частки парами. Залиште невеликий отвір.
- Як наповнювач можете використовувати синтепон, шматочки поролону або синтетичну вату. Також можна покласти всередину іграшки горох, намистини або інші дрібні деталі. Під час гри з м’ячиком у малюка буде розвиватися дрібна моторика пальців.