Математика є складним предметом шкільної і вузівської програми. Тільки при наявності активної позиції щодо даного предмета, за умови набуття практичних умінь і навичок та їх реального використання, можна розраховувати на успіх.
Інструкція
- Уважно вислухайте матеріал, який пояснює вчитель. Аксіоми і теореми потрібно зрозуміти, а зрозумівши, навчитися доводити. Прочитавши доказ якоїсь теореми, відтворіть його на папері, а потім звірте з підручником. Пам’ятайте, що вміння розв’язувати задачі є наслідком глибоко понятого відповідного теоретичного матеріалу.
- Завжди виконуйте домашнє завдання. На звичайних уроках математики закладається лише фундамент математичних знань. Все, що задають на будинок, є обов’язковим для засвоєння.
- Прочитавши умову задачі, не поспішайте негайно його записувати. Спочатку зрозумійте, про що йде мова, що просять знайти. Зробіть невелику ілюстрацію, підпишіть необхідні дані.
Важливим фактором є усні обчислення. Якщо завдання викликає утруднення, відкладіть її, трохи відверніться, а потім знову приступайте до роздумів. Якщо відома відповідь завдання, з’являється можливість не мучитися в здогадках, правильно ви вирішили чи ні. - У математичних посібниках, підручниках, збірниках наведено приклади розв’язання типових задач. Не лінуйтеся їх уважно розглядати і розбирати. Обов’язково отримаєте для себе щось корисне.
- Ефективними є написані від руки довідники. При вивченні нового матеріалу обов’язково доповнюйте свою «шпаргалку». Не треба відкривати підручники і ритися в конспектах.
Досить за довідником визначити, чи можна ним скористатися в даному випадку і даної задачі. Подібні допомоги чудово розвивають зорову пам’ять. Через якийсь час навіть вони вам не потрібні. - Намагайтеся запам’ятовувати напам’ять основні формули, теореми, таблиці значень тригонометричних та обернених тригонометричних функцій, графіки елементарних функцій. Навчіться складати алгоритм рішення. Послідовність дій завжди має на увазі логічний результат.