Ви часто спізнюєтеся? Час грає з вами в хованки і постійно десь втрачається? Ви не самотні. Полиці книжкових магазинів заповнені рядами підручників і посібників з тайм-менеджменту. Але перш ніж почати управляти часом, потрібно навчитися його визначати. Простіше за все подивитися на годинник. Але що робити, якщо ви забули їх вдома?
Інструкція
- Перше, що спадає на думку — поцікавитися у перехожих, котра година. Але в малолюдному місці або в чужій країні це може стати справжньою проблемою. А може ви надмірно соромливі?
Озирніться навколо. На центральних площах часто зустрічаються вуличні годинник. Точний час можна легко дізнатися на вокзалах, автостанціях і аеропортах — там, де основні події чітко прив’язані до конкретного часу. У підземних станціях метрополітену на видному місці висять електронні табло, що відлічує хвилини та години.
Часто просте рішення приходить до нас в другу чергу. Майже в кожного в кишені або сумці лежить універсальний пристрій — мобільний телефон. І не важливо скільки він коштує і якого кольору. Вбудований годинник є в будь-якої моделі. Потрібно лише поглянути на екран, скільки там натякали.
Вашими помічниками по визначенню часу також стануть радіопередачі — діджеї часто називають поточний час. Приблизно зорієнтуйтеся в часі, проаналізувавши розклад транспорту, роботи магазинів і т.п.
Раніше мати власний годинник могли собі дозволити небагато. В основному, час визначали за дзенькотом церковних дзвонів, оповіщають парафіян про початок служби. Або в Санкт-Петербурзі, наприклад, до цих пір існує традиція — кожен день опівдні давати збройовий залп зі стін Петропавлівської фортеці. - Ще складніше визначити час в темряві. Його не можна помацати, але можна почути. У деяких будинках ще можна побачити і почути годинник з боєм або годинник із зозулею. Сучасним дітям особливо подобаються будильники з функцією голосового відтворення поточного часу. Проте, прокинувшись посеред ночі, задумайтеся, наскільки раді будуть оточуючі прокинутися від повідомлення: «Точний час — п’ять годин сорок одна хвилина!»
Будильники і годинник зі світловим циферблатом або електронним табло — одне з найгуманніших і корисних винаходів людства. Розташуйтеся на ліжку в тій позі, як ви найчастіше спите, закрийте очі, знову відкрийте і визначте те місце, куди впав ваш погляд — це і буде оптимальне розташування таких годин. На жаль, цей спосіб навряд чи підійде людям з ослабленим зором. - За допомогою нескладних вправ ви можете розвинути внутрішнє відчуття часу.
Дотримуйтесь режим і розпорядок дня. Намагайтеся відслідковувати і запам’ятовувати, скільки часу вам потрібно на ту чи іншу дію. Наприклад, щоб дістатися до роботи вам потрібно приблизно 30-40 хвилин, душ ви встигнете прийняти за 10 хвилин і т.д.
Потрібно постійно пам’ятати, що час не може зупинитися з вашої волі, воно, як ріка, тече повз вас.