Навчитися кататися на гірських лижах зовсім нескладно. Для новачків найважливіше — не боятися невдач. Як і в будь-якій справі, щоб стати професіоналом, потрібно наполегливо тренуватися. Але спочатку необхідно освоїти техніку катання.
Інструкція
- Для початку необхідно придбати відповідний інвентар. Не варто лякатися важких гірськолижних черевиків, які спочатку можуть здатися незручними. Адже саме в них зосереджена точність і плавність ваших дій при русі на лижах. Черевики повинні бути комфортні і добре застебнуті на нозі. Необхідно використовувати шолом для захисту голови.
- Уміння тримати стійку потрібно для гарного катання. Для початку навчіться просто стояти на лижах обома ногами і поперемінно на кожній окремо, адже тримати рівновагу — головне для катання. У вас повинні бути слега зігнуті ноги в колінах, руки разом з паличками повинні бути зігнуті в кут 90 градусів і злегка розведені. Тільки тоді, коли ви зловите рівновагу, спробуйте скотитися на самому пологом узвозі, тримаючи лижі на невеликій відстані один від одного (20 см).
- Встаньте впоперек схилу і спробуйте юзом, нахиляючи обидва коліна в бік схилу, трохи з’їхати. Слідкуйте, щоб обидві ноги рухалися разом. Якщо це у вас виходить, переходите до поворотів.
- Для того щоб виконати перший поворот, вам необхідно плавно нахилити обидві ноги і таз в одну сторону, злегка натиснувши на обидві лижі одночасно. Тіло при цьому має злегка нахилитися вперед і в протилежну сторону повороту. Тиск на лижі при пологому спуску має бути невелике. При правильних рухах обидві лижі разом з вами повинні зробити невеликий поворот. Після цього вам необхідно повернутися у вихідну стійку і виконати поворот у протилежному напрямку плавним тиском на лижі і нахилом ніг і тазу в іншу сторону. Лижі повинні чітко слухатися дій ніг.
- Найголовніше правило падіння: в цілях безпеки необхідно падати тільки на бік, ні в якому разі ні назад, ні вперед. При цьому не розслабляти тіло.
Корисні поради
При більш крутих спусках необхідно збільшувати тиск ніг на лижі для виконання повороту.