Йогою називають систему, що включає в себе гімнастику, вправи для зміцнення здоров’я, філософію і духовні практики. Тим, хто тільки починає займатися йогою, перш за все необхідні правильні навички постановки і відповідного дихання.
Інструкція
- Для найбільшого ефекту занять не робіть асани (пози) після сну і перед сном. Протягом 4-х годин не виконуйте вправи після щільної їжі, і протягом 1,5-2 годин — після легкого прийому їжі.
- Перед початком занять постарайтеся забути про всі тривоги і турботи, розслабитися і не думати ні про що, крім йоги. Щоб полегшити собі це завдання, можете включити тиху легку музику.
- Щоб навчитися йозі, не прагнете відразу ж вивчити якомога більше вправ, а освоюйте ключі до кожного з них. При освоєнні цих ключів ви будете знаходити м’язи, які можна буде відпустити при підтримці позиції. Саме тоді кожна нова поза з дискомфортного положення буде перетворюватися в асану (що при перекладі означає «зручна поза»).
- У першу чергу освойте позу гори, з якої починаються всі комплекси вправ: поставте ноги разом (ступні при цьому повинні стикатися по всій довжині), напружте м’язи стегон, випрямити спину, опустіть руки з долонями, зверненими всередину, вздовж тіла. Злегка підніміть голову і дивіться перед собою прямо, сконцентрувавшись на центрі свого тіла. Залишатися в такій позі необхідно 1-2 хвилини.
- Як і при будь-яких інших заняттях, щоб навчитися йозі, необхідно починати від найлегших вправ. Тому для початку вивчіть позу плуга, трикутника, дерева, змії, свічки і трупа, які, незважаючи на простоту їх виконання, надають неоціненну користь організму.
- Кожну позу робіть не поспішаючи, намагаючись при цьому зосередитися на тому, які при цьому виникають відчуття.
- Ретельно стежте за своїм диханням. При вдиху в організм входить життєва енергія, а при видиху — з організму виводяться шлаки. Під час занять дихаєте спокійно і намагайтеся подовжувати видих (наприклад, можна вимовляти при цьому склад «хаааа»).