Порвану одяг можна віднести для лагодження в майстерню або ж просто викинути. Однак перш спробуйте привести її до ладу самостійно. Невеликі дірки і порізи усуваються швидко і непомітно. Потрібно лише придбати пристосування для штопання, які підходять голки і нитки, а також освоїти декілька простих прийомів шиття.
Вам знадобиться
- Нитки для штопання;
- Тонкі синтетичні нитки;
- Голка для шиття;
- Голка для вишивання;
- Гриб для штопання;
- Маленькі гострі ножиці.
Інструкція
- Обзаведіться базовим швейним набором. Вам знадобиться набір ниток різної товщини і структури, голки, дерев’яний гриб для штопання, який можна замінити електричною лампочкою або спеціальним пристосуванням для штопання з вмонтованою підсвічуванням.
- Найчастіше припадають зашивати шкарпетки, колготки, панчохи та інший повсякденний трикотаж. Виявивши дірку на шкарпетці, підберіть нитки для штопання — вони більш об’ємні і м’які. Виберіть відповідний колір, виверніть навиворіт шкарпетку, натягніть його на дерев’яний гриб або лампочку і приступайте до штопанні.
- Для початку обріжте гострими ножицями стирчать нитки. Пройдіться швом «уперед голку» по периметру дірки, відступивши від її краю на 2-3 міліметра. Трохи стягніть нитка, прісобрав тканину. Закріпіть шов кількома дрібними стібками. Прокладіть паралельні стежки від одного краю дірки до іншого так, щоб нитка була протягнута через діру.
- Починайте штопання дрібними стібками, захоплюючи край тканини і прокладені нитки. Ведіть голку від одного краю голки до іншого і назад. Таким чином прошийте наскільки рядів, накладаючи один ряд стібків поверх іншого. Слідкуйте, щоб щільність штопання не перевищила товщину самої тканини. Не стягуйте шов, стібки повинні лягати вільно.
- Тонкі колготки і панчохи зашивають інакше. Підберіть тонкі синтетичні нитки в колір полотна. Розправте пошкоджений панчоху на штопальна грибі, знайдіть спущену петлю, підчепити її голкою і закріпіть кількома дрібними стібками. Так вступите з усіма виявленими петлями. Якщо цього не зробити, дірка або «стрілка» буде збільшуватися.
- Дрібні дірки можна просто стягнути, проклавши кілька щільних стібків через діру. Після цього зафіксуйте шов, зробивши кілька дрібних стібків на одному місці і зав’язавши на нитці вузлик.
«Стрілку» зашивають, кладучи дрібні косі стібки через неї і стягуючи нитку. Не тягніть занадто сильно, шов не повинен морщити і збиратися в складки. - Подібним чином можна зашити і в’язаний трикотаж — шарф, рукавиці або светр. Для об’ємного трикотажу знадобляться товсті нитки в тон і голка з тупим кінчиком (наприклад, вишивальна). Ідеальний вибір — нитки, з яких пов’язане сам виріб.
- Зашиваючи порізи на тканині, скористайтеся іншим способом. Розправте постраждалий ділянка, всуньте в голку нитки необхідного кольору і прокладете уздовж порізу ряд дрібних стібків швом «уперед голку». Таким чином, ви зафіксуєте краю тканини й уникнете її осипання.
- Оскільки ви працюєте з виворотом речі, час від часу оглядайте лицьову сторону, перевіряючи, як буде виглядати шов. Прокладіть радий дрібних стібків перпендикулярно порізу, не стягуючи тканину. Стібки кладіть паралельно один одному. Закріпіть шов і пропрасуйте його праскою. Якщо нитки обрані правильно, шов буде практично непомітний.