Як назвати газету

Як назвати газету

Якщо ви маєте намір видавати газету тиражем до 1000 екземплярів, то питання одразу переходить з площини юридичної у площину вашої фантазії і смаку. Видання з таким накладом, відповідно до закону, не потребують державної реєстрації, можете називати її як завгодно, правда, оглядаючись на той же закон. Це в плані порнографії, пропаганди насильства і тому подібного — навіть у незареєстрованого видання можуть бути конфлікти з наглядовим органом, якщо назва порушує відповідні статті закону.

Інструкція

  1. Якщо тираж вашої газети перевищує зазначену цифру, у заяві на реєстрацію потрібно вказувати її назву. З цієї причини ви можете отримати відмову в реєстрації — якщо газета з вказаною назвою вже виходить. Щоб уникнути такої неприємної колізії (весь процес реєстрації доведеться починати спочатку), потрібно заздалегідь пошукати інформацію про можливі «тезки» вашої газети. В Інтернеті можна знайти повний перелік усіх друкованих видань РФ. Він, правда, сильно застарів, але допомогти вам може. У багатьох регіонах Росії, де є обласні департаменти ЗМІ, списки всіх газет регіону опубліковані на сайтах цих організацій.
  2. Непоганий прийом, що дозволяє уникнути неприємностей з дублюванням назв — вкласти в назву вашого видання найменування населеного пункту. «Белогусевскіе куранти», «Старопетрівської відомості» — непогано, і головне — унікально.
  3. Що стосується власне назви, ніяких рекомендацій із цього приводу немає і бути не може. Все залежить від характеру видання, редакційної політики, нарешті, від смаків і естетичних переваг видавців.

Корисні поради

Що стосується труднощів з вибором назви газети можна оголосити загальноміський або загальнорайонних конкурс — це ще і відмінний рекламний і маркетинговий прийом.