Як назвати країну

Як назвати країну

Підібрати назву для неіснуючої країни — справа відповідальна. Воно повинно бути милозвучною, що запам’ятовується і, найголовніше, відповідати духу країни. Ось чому одна одна і та ж проблема виникає і перед юним казкарем, і перед зрілим літератором, і, тим більше, перед педагогом, який проводить відкритий урок, КВН або вікторину. Всі вони намагаються зрозуміти, за яким принципом добирати назва для країни, якої немає на карті?

Вам знадобиться

Олівці, фарби або фломастери.
Альбом для малювання або листи ватману.
Блокнот, щоб записувати ідеї.
Словники та довідники.

Інструкція

  1. «Щось» + «ландо». A land — «земля» по-англійськи. А отже, можна називати своє королівство Видумляндіей, Ветерландіей. Можна першу частину назви вибирати з російського лексикону, можна шукати аналоги в словниках іншомовних слів. За тим же принципом утворюються назви з «хвостиками» «Онія», «анія», «олія», «ия». Наприклад, якщо за основу назви взяти продукти, то вийде князівство Макарони, графство марципанів, герцогство Свеколія, королівство ковбасить. Ці назви підійдуть для країн з європейським середньовічним укладом: замками, лицарями, чарівниками і прекрасними дамами.
  2. Східна країна може закінчуватися на «стан». Наприклад, Тархістан з всесвіту Клайва Стейплза Льюїса (повість «Кінь і його хлопчик»). Те ж саме, якщо герої неіснуючої країни, живуть у реаліях міфічної Індії. Мелодика назви має відповідати культурному зовнішності країни. А тому треба прописувати казкові реалії більш детально. Якщо назва не йде, то треба просто сідає і малювати карту місцевості або робити начерк столиці цієї країни. Або хоча б зобразити місцевих жителів у національному одязі. Щоб назва «прилипло» треба насить проект країни деталями.
  3. Екзотика. Якщо чарівна країна тропічна, якщо вона сповнена загадок і таємниць, а також люди її більше нагадують південноамериканських індіанців доколумбової епохи, кочівників або канібалів, то доведеться поритися в науково-історичних книжках, збірках міфів і легенд. Саме там можна знайти рідкісне для нашого вуха і мелодійний найменування. В крайньому випадку, можна змінити існуючу назву міста, країни чи певної пам’ятки. Так, наприклад, Тегусікальпа може стати князівством Кальпатегусі.
  4. Для країни, в якій живуть лиходії або жителі, поневолені якимось злим чарівником, потрібно вибирати назви, в яких присутні голосні «о», «у» (наприклад, Мордор у «Володарі кілець»). Там може бути багато шиплячих і глухих звуків. Так само можна брати загальновідомі слова «кошмар», «жах,» морок «і змінювати у них, деякі букви, але залишаючи звукопис. Підсвідомо ці слова будуть асоціюватися зі звичними нами негативними висловлюваннями. Адже є теорія, згідно якої, людина співвідносить звуки з якимись емоціями. А — відкритість, благородство. І, Е — хитрість. О, У — зневіру, занепад. Р — бойовий запал, агресія.

Зверніть увагу

Намагайтеся уникати назв, які обіграють инвективной вирази, лайка.

Корисні поради

Чим яскравіше і оригінальніше буде казкова країна, тим простіше підібрати для неї назву.