Як не зіпсувати репутацію


 

Повага колег ви можете заслужити не тільки своїми професійними знаннями і тим внеском, який вносите в загальну справу. Важливо ще й володіти хорошою репутацією, яка залежить від ваших дій або бездіяльності в певні критичні моменти. Репутація — один з факторів, який впливає і на ваш професійний ріст.



Інструкція

  1. Щоб не зіпсувати репутацію, не варто відмовлятися від додаткового навантаження, яка може лягти на робочий колектив у випадку, наприклад, несподіваної хвороби когось із співробітників. Виконуючи свої службові обов’язки «від» і «до», будьте готові розділити з іншими ту частину роботи, яку все одно треба виконати. Відмовляючись, ви показуєте керівництву та колективу, що вас не хвилює діяльність компанії або ви не хочете зайвої відповідальності за додатковий фронт роботи. Ваша байдужість стане показником того, що покластися на вас не можна.
  2. Ще одна якість, яка вам не пробачать ні на роботі, ні в побуті — необов’язковість. Вона може виражатися і як непунктуальність, і як невиконання даних обіцянок. Якщо ви не відповідаєте за свої слова, то підводите безліч інших людей. Необов’язкового людині ніколи не доручать виконання важливої ​​і відповідальної роботи, вже одне це якість здатне навіки погубити вашу репутацію і поставити хрест на вашій подальшій кар’єрі. Завжди тверезо оцінюйте свої можливості і розраховуйте сили, тримаєте слово, чого б вам це не коштувало.
  3. Не демонструйте напоказ свої знання, навіть якщо ви дійсно класний фахівець. Така поведінка відверне від вас навіть тих, хто хотів би звернутися за порадою. Не нав’язуйте колегам свої знання, вважаючи, що тільки ви розумієте, як правильно зробити. Це вносить розлад у колектив, якому доручена робота над великим проектом, результат якої залежить від кожного члена команди. Пропонуйте свої рішення, але не намагайтеся нав’язувати їх.
  4. Перекладати відповідальність на інших теж не варто, навіть якщо ви не винні в помилці, але виконували роботу спільно. Особливо це непробачно керівникові, нехай навіть невеликого колективу. Беріть на себе провину за невдачі і тільки потім вирішуйте разом з підлеглими, чому це відбулося. Визнання провини не сприймайте, як слабкість. В очах керівництва це гарантія того, що ви усвідомили її і постараєтеся не повторити.
  5. Участь в інтригах проти когось і розпускання пліток теж можуть негативним чином відбитися на репутації. Не варто входити в якісь угруповання, а, тим більше, очолювати їх. Це істотно ускладнює роботу і розпалює обстановку в колективі. Від таких співробітників намагаються позбутися в першу чергу, і ніякої високий професіоналізм може в цьому випадку вам не допомогти.