Сірий, сіро-блакитний, зелений, карий — колір очей мільярдів людей. І лише небагато щасливчики є власниками волошкових, яскраво-синіх, небесно-блакитних, бурштинових, чайних, смарагдово-зелених очей. Як здорово було б самому вибрати їх колір. Може колись це і було мрією, але сьогодні це зробити також просто, як поміняти пару рукавичок. Всього-то треба купити кольорові лінзи. Однак не можна забути про застереження і правила носіння таких лінз.
Інструкція
- Перед покупкою визначитеся, як часто ви збираєтеся носити кольорові лінзи. Через те що вони гірше пропускають кисень, час їх носіння протягом доби менше, ніж безбарвних. Зір також дещо знижується в порівнянні з безбарвними. Врахуйте це, якщо ви за кермом.
- Вибирайте кольорові лінзи тільки після консультації з офтальмологом, навіть якщо у них чисто естетична функція. Визначаючись з вибором, обов’язково вийдіть на яскраве денне світло — так ви не помилитеся з відповідним під ваш тип зовнішності відтінком.
- Подумайте, якого ефекту ви хочете досягти: просто виділити очі або кардинально поміняти їх колір. У першому випадку вам підійдуть тоновані контактні лінзи спокійних тонів. Вони мають ефект посилення природного кольору і малюнка очей. Зверніть увагу на кольорові контактні лінзи з посиленою забарвленням по краях — вони справляють враження молодості, енергійності, глибини погляду. Тоновані лінзи підійдуть для щоденного носіння.
- Перекривають малюнок і колір очей лінзи носите час від часу, на якісь заходи та події: свята, вечірки, дискотеки. Це свого роду вечірня сукня для ваших очей. Збираючись вийти в світ у кольорових контактних лінзах, не забудьте взяти з собою зволожуючі краплі і контейнер для лінз. Духота і занадто сухе повітря в приміщенні можуть зіпсувати вам вечір.
- Для догляду за кольоровими лінзами не застосовуйте розчини, що містять перекис водню. Підійдуть будь-які багатофункціональні розчини. Не використовуйте один і той же розчин двічі.
- Запам’ятайте термін придатності ваших лінз і не використовуйте їх після того, як цей термін минув. Залежно від типу лінз у них розрізняється допустимий термін носіння: від двох тижнів до одного року.
- Носіть кольорові лінзи по 6 або максимум 8 годин на день і не забувайте знімати їх перед сном.
- Добре вимийте руки з милом, перш ніж надягати або знімати лінзи. Частинки бруду, що потрапили на лінзу, можуть викликати роздратування.
- Для промивання лінз використовуйте тільки відповідний розчин, ні в якому разі не мийте лінзи звичайною водою з крана. Як виняток це можна зробити, якщо лінза впала на землю. У цьому випадку промийте її під проточною водою, а потім помістіть в контейнер з розчином.
- Якщо ви захворіли простудним захворюванням, приймаєте ліки, виключіть використання лінз на цей період.
- Одягайте лінзи до нанесення макіяжу. Те ж саме стосується і зняття макіяжу — спочатку зніміть лінзи.
- При носінні лінз намагайтеся уникати місць, де можливі хімічно випаровування. Уникайте потрапляння будь-якої хімії в очі, включаючи аерозолі з лаком для волосся, дезодоранти, духи і т.п. Якщо є необхідність скористатися ними, обов’язково закрийте очі. Це ж правило відноситься до миття голови шампунем.
- У контактних лінзах ви можете вмиватися, приймати душ. Плавати в басейні або відкритих водоймищах можна, тільки якщо ви одягнете спеціальні щільні окуляри для купання, що запобігають потраплянню води в очі.
Зверніть увагу
Не давайте свої контактні лінзи поносити друзям, щоб не занести інфекцію.
Корисні поради
Кольорові контактні лінзи повинні поєднуватися з макіяжем і типом особи.